Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Krzyż za zasługi

Główne zdjęcie
Dariusz Syrnicki

Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski otrzymał Dariusz Syrnicki z Łomży. W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych tym odznaczenie uhonorował go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Syrnicki odznaczenie odebrał podczas uroczystości, jaka w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

- Żołnierze Wyklęci do końca stali po stronie wolnej Polski i nigdy, do samego końca się nie poddali. A za to, w tamtych czasach czekała śmierć, a w najlepszym przypadku katownia, więzienie, cierpienie i ból – mówił Andrzej Duda. Dziękował rodzinom bohaterów antykomunistycznego podziemia za to, że przetrwali lata prześladowań i cierpień, jakie spotykały ich z powodu niezłomności najbliższych. - Dziękuję, że Państwo to przetrwaliście i że tę wolność i dumę przenieśliście przez te wszystkie lata w swoich sercach – mówił.

Prezydent podkreślał, że Żołnierze Wyklęci są ciągle otwartą księgą naszej historii i wzorem dla młodych ludzi. - Wzorcem postawy niezłomności, czegoś, co jest tak niezwykle cenne. Żeby mieć w sobie tę siłę wewnętrzną, która sprawia, że człowiek, mimo wszystkich przeciwności, mimo często strachu, bólu, tego co jest naturalne, umie się przełamać i powiedzieć „nie” – mówił. Jak zapewnił, jest to fundament, na którym będziemy budowali przyszłość silnej, suwerennej i niepodległej Rzeczypospolitej.

Andrzej Duda dziękował wszystkim, którzy zostali dziś uhonorowani za pracę na rzecz pokazywania prawdziwego obrazu polskiej historii. Jak mówił, ma nadzieję, że proces ten dopiero nabiera tempa. - Że będzie zrealizowany i że Żołnierze Niezłomni staną się tym wielkim i pięknym fundamentem silnej, suwerennej, niepodległej Polski, z której jej obywatele, zwłaszcza młodzi, przyszłe pokolenia, są dumni – powiedział.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę