Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

20 mandatów na dobę

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Blisko 600 mandatów karnych - głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 10 zatrzymany praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym - to efekt prowadzonej przez cały luty akcji „bezpieczna 61”. W prawie 200 przypadkach za kierownicą zbyt szybko jadących samochodów siedzieli obcokrajowcy – podaje policja podsumowując miesiąc wzmożonych kontroli na drodze prowadzącej przez Łomżę i Grajewo.

W akcję zaangażowanych było w sumie ponad 220 policjantów ruchu drogowego z Grajewa, Kolna i Łomży. Zarządzono ją po tym, gdy policyjne statystyki po raz kolejny z rzędu wykazały, że z roku na tej drodze dochodzi do coraz większej liczby niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, ale także czy są trzeźwi i czy mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są fotelikach. Szczególny nacisk mundurowi kładli też na kontrole samochodów ciężarowych i ich kierowców. Teraz pochwalili się wynikami pracy. 
- W czasie minionego miesiąca działań policjanci skontrolowali na krajowej 61 ponad 1000 pojazdów, nałożyli w tym czasie także blisko 600 mandatów karnych - głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, z czego prawie w 200 przypadkach zbyt szybko jadącymi kierowcami okazali się obcokrajowcy oraz zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. 
Poza tym mundurowi zatrzymali także jednego kierującego, który zdecydował się na jazdę pomimo braku prawa jazdy, które zostało mu cofnięte decyzją administracyjną oraz dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 
Policja zapowiada, że działania na „61” są wciąż kontynuowane i w dalszym ciągu kierowana jest tu zwiększona liczba policyjnych patroli.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę