Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Magisterka z informatyki na PWSIiP

Główne zdjęcie
Fot. PWSIiP Łomża

Magisterskie studia informatyczne zostały uruchomione w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia ze studentami – informuje Jolanta Święszkowska, rzeczniczka uczelni. - Powstały trzy grupy, łącznie kierunek studiuje pięćdziesiąt osób.

Studia magisterskie z informatyki składają się z trzech semestrów. Pierwszy obejmuje nauczanie ogólne. Drugi to ścieżka specjalizacyjna, dzięki której studenci mają do wyboru systemy mobilne lub informatykę przemysłową.
- Drugi semestr jest kluczowy – wyjaśnia dr inż. Ryszard Szczebiot z Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP. – Studenci samodzielnie wybierają określone przedmioty, w ten sposób otrzymują zindywidualizowane nauczanie, dostosowane do potrzeb rynku pracy oraz ich pomysłu na kreowanie własnej ścieżki zawodowej.  Aż trzydzieści procent zajęć odbywa się z wyboru studentów.
Trzeci semestr finalizuje studia. To czas na złożenie pracy dyplomowej oraz trzymiesięczne praktyki.
Jak przekazuje  Święszkowska studia magisterskie z informatyki na PWSIiP opierają się na niemieckim modelu kształcenia.
- Jest on o wiele szerszy niż polski, np. nasza „magisterka” z informatyki obejmuje zasięgiem dwa kierunki inżynierskie, informatykę oraz automatykę i robotykę. To w przyszłości da naszym studentom i absolwentom przewagę na rynku pracy  – przekonuje dr inż. Ryszard Szczebiot.
Studia magisterskie z informatyki na PWSIiP odbywają się w trybie stacjonarnym i są bezpłatne. Ponad połowa studiujących to osoby aktywne zawodowo. To drugie studia magisterskie uruchomione w "państwówce" w tym roku akademickim. Jesienią ruszła magisterska administracja. Wcześniej tytuł magistra mogli tu uzyskać tylko studenci pielęgniarstwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę