niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Magisterka z informatyki na PWSIiP

Magisterskie studia informatyczne zostały uruchomione w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia ze studentami – informuje Jolanta Święszkowska, rzeczniczka uczelni. - Powstały trzy grupy, łącznie kierunek studiuje pięćdziesiąt osób.

Fot. PWSIiP Łomża
Fot. PWSIiP Łomża

Studia magisterskie z informatyki składają się z trzech semestrów. Pierwszy obejmuje nauczanie ogólne. Drugi to ścieżka specjalizacyjna, dzięki której studenci mają do wyboru systemy mobilne lub informatykę przemysłową.
- Drugi semestr jest kluczowy – wyjaśnia dr inż. Ryszard Szczebiot z Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP. – Studenci samodzielnie wybierają określone przedmioty, w ten sposób otrzymują zindywidualizowane nauczanie, dostosowane do potrzeb rynku pracy oraz ich pomysłu na kreowanie własnej ścieżki zawodowej.  Aż trzydzieści procent zajęć odbywa się z wyboru studentów.
Trzeci semestr finalizuje studia. To czas na złożenie pracy dyplomowej oraz trzymiesięczne praktyki.
Jak przekazuje  Święszkowska studia magisterskie z informatyki na PWSIiP opierają się na niemieckim modelu kształcenia.
- Jest on o wiele szerszy niż polski, np. nasza „magisterka” z informatyki obejmuje zasięgiem dwa kierunki inżynierskie, informatykę oraz automatykę i robotykę. To w przyszłości da naszym studentom i absolwentom przewagę na rynku pracy  – przekonuje dr inż. Ryszard Szczebiot.
Studia magisterskie z informatyki na PWSIiP odbywają się w trybie stacjonarnym i są bezpłatne. Ponad połowa studiujących to osoby aktywne zawodowo. To drugie studia magisterskie uruchomione w "państwówce" w tym roku akademickim. Jesienią ruszła magisterska administracja. Wcześniej tytuł magistra mogli tu uzyskać tylko studenci pielęgniarstwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0