piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

KOD o „poprawę jakości demokracji” w Łomży

W Łomży była już demonstracja antyKOD-u, teraz ma być demonstracja KOD-u czyli Komitetu Obrony Demokracji. Manifestacja planowana jest na niedzielę na godzinę 13. przed ratuszem na Starym Rynku. Dwie godziny później KOD organizuje seminarium pn. „Poprawa jakości demokracji” i jak przekonuje Bogusław Murawko, koordynator grupy KOD_Podlaskie o trafności wyboru tematyki seminarium świadczy krótka historia związana z jego organizacją, która początkowo miała być zorganizowana w siedzibie starostwa powiatowego, ale następnego dnia po wynajęciu sali starostwo anulowało rezerwację jako powód podając „organizację pracy urzędu”.

- Warto podkreślić, że rzekomy problem z organizacją pracy dotyczył niedzieli, a więc dnia, w którym Starostwo nie pracuje – przekazuje Bogusław Murawko zaznaczając, że wcześniej, pracownicy Starostwa nie zgłaszali żadnych problemów związanych z wynajęciem sali na ten dzień. - W ocenie KOD nie do zaakceptowania jest fakt dyskryminowania przez przedstawicieli władz publicznych jakiejkolwiek organizacji społecznej. Mienie publiczne, którym gospodaruje Starostwo Powiatowe, powinno być udostępniane na takich samych warunkach wszystkim podmiotom, które z niego chcą skorzystać (oczywiście, za odpowiednią opłatą).
Tym bardziej uzasadnione jest zatem przeprowadzenie - właśnie w Łomży seminarium poświęconego poprawie jakości demokracji w naszym kraju – podkreśla Murawko 
Seminarium ostatecznie ma odbyć się w sali ZNP przy ul. Sadowej 2 (godz. 15.00). 
Uczestniczyć w nim mają m.in. działacze KOD-u zapowiadający swoją obecność na wcześniejszej manifestacji przed ratuszem.  
- Gospodarzem imprezy jest Komitet Obrony Demokracji z panem Mateuszem Kijowskim na czele. Wśród prelegentów autorytety, tj. pan Krzysztof Łoziński - pomysłodawca KODu, pani prof. dr hab. Małgorzata Kowalska -  kierownik Katedry Filozofii i Etyki Uniwersytetu w Białymstoku, a także pan dr Marcin Skubiszewski - ekspert w temacie ordynacji wyborczych, uczestnik wielu misji OBWE – wymienia Bogusław Murawko. 
Manifestacja i seminarium KOD-u mają także związek ze zbliżającymi się wyborami uzupełniającymi do Senatu. Jak zaznacza Murawko jednym z najważniejszych przywilejów obywatelskich jest prawo do udziału w wyborach. I spotkanie w Łomży oprócz tematyki promującej misję KOD i pobudzającej świadomość obywatelską do uczestnictwa w procesach demokratycznych, ma rozpocząć dyskusję pod tytułem: ,,Jak poprawić jakość demokracji w Polsce?”, a nie tylko omawiać, jak obronić stan były a obecnie dewastowany – pisze Bogusław Murawko,  koordynator grupy KOD_Podlaskie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0