Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Polityczny zajazd PiS

To będzie najbardziej polityczny weekend w Łomży. Do miasta przyjadą setki polityków. Zdecydowana większość z nich należy do Prawa i Sprawiedliwości, a ich przyjazd ma związek ze zorganizowaniem w mieście wyjazdowego posiedzenia Klubu Parlamentarnego PiS. Polityków partii w sobotę będzie można zobaczyć na ulicach, targowiskach i spotkaniach z mieszkańcami. Tych ostatnich ma być około 20. w mieście i regionie. Najważniejszym politykiem PiS, który wybiera się do Łomży jest wicepremier Piotr Gliński.

Póki co kalendarz jutrzejszych objazdów polityków jest jeszcze w wersji roboczej. Wiadomo, że  posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS będzie odbywało się w Hotelu Gromada (dawny Polonez). Posiedzenie klubu planowane jest na godzinę 12. Wcześniej ministrowie, wiceministrowie i ważniejsi z polityków PiS rozjadą się po regionie na spotkania z mieszkańcami. Wszystkie one są planowane na godzinę 10., ale póki co, nie wszystkie zostały ostatecznie potwierdzone.  
W Łomży z lekarzami i pielęgniarkami szpitala ma się spotkać minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. W Śniadowie ma być minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister środowiska Jan Szyszko odwiedzi Kolno. Minister Adam Lipiński ma być w Drozdowie w dworku Lutosławskich. Być może do Nowogrodu przyjedzie minister Beata Kempa. 
W Szkole Podstawowej nr 5 ma być wiceminister edukacji Teresa Wargocka, w ratuszu przy Starym Rynku Elżbieta Bojanowska wiceminister rodziny i polityki społecznej, a na stadionie Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA.
Do Rutek pod Zambrowem wybiera się wiceminister budownictwa i infrastruktury Jerzy Szmit, do Radziłowa wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Poza tym w Zambrowie z mieszkańcami spotkać się mają posłowie Jacek Sasin i Stanisław Piotrowicz, a w Szumowie będzie Krzysztof Ardanowski – wiceprzewodniczący komisji rolnictwa.
Spotkanie z Piotrem Glińskim, wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, planowane jest na godzinę 16.30 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
Wicepremierowi Glińskiemu, ale także niektórym ministrom w spotkaniach ma towarzyszyć minister Maria Anders, kandydatka PiS w wyborach uzupełniających do senatu, które odbędą się w następną niedzielę 6. marca. To właśnie z tej przyczyny organizowane jest wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS w Łomży. Dwa tygodnie temu takie samo odbyło się w Suwałkach – na drugim krańcu okręgu wyborczego.

Sobotni zajazd polityków PiS na Łomżę to nie ostatni mocny element kampanii wyborczej Anny Marii Anders. Po niedzieli przyjechać ma sam prezes Jarosław Kaczyński. W poniedziałek ma być m.in. w Zambrowie, a w czwartek także w Łomży i Kolnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę