Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Mistrzowski stek z Wety

Główne zdjęcie
(fot. Przemysław Ciuchnicki)

Andrzej Ciołek i Damian Fabiszewski – uczniowie z klasy III, kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w łomżyńskiej Wecie, zwyciężyli w konkursie sztuki kulinarnej „Mazowieckie smaki – wołowina na polskim stole”. Przewodniczący jury Carlos Gonzales Tejera i Mistrz Polski Kucharzy Jarosław Maliszewski docenili ich stek wołowy – przekazuje Przemysław Ciuchnicki – nauczyciel przedmiotów zawodowych Wety – dumny z sukcesu swych uczniów.

W konkursie młodych kucharzy, który odbył się w Wyszkowie wystartowało 8 dwuosobowych drużyn ze szkół gastronomicznych z całej Polski. Stek wołowy uczniów Wety okazał się najlepszy. W ocenie jury uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży byli bezkonkurencyjni w przygotowaniu stanowiska pracy, pod względem czystości i profesjonalizmu pracy, wykorzystania surowca, prawidłowości zastosowanych technik kulinarnych, smaku i aromatu potrawy oraz estetyki podania i prezentacji dania.

W nagrodę otrzymali puchary i pięciodniową wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Uczniowie już przygotowują się do przyszłorocznego konkursu, by obronić tytuł oraz zdobyć nowe doświadczenia.

230804070022.gif
Foto: (fot. Przemysław Ciuchnicki)
Foto: (fot. Przemysław Ciuchnicki)
Foto: (fot. Przemysław Ciuchnicki)
Foto: Mistrzowski stek (fot. Przemysław Ciuchnicki)
Foto: (fot. Przemysław Ciuchnicki)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę