Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Charytatywny turniej piłkarski na leczenie Kubusia Remeza

Główne zdjęcie
Kuba Remez

- Kubuś w 26. tygodniu ciąży miał zdiagnozowaną wadę serca: lekarz w Łomży powiedział, że ma za stary sprzęt, ażeby to stwierdzić, więc pojechaliśmy do Białegostoku – opowiada Iwona Remez, mama 3-letniego chłopca, który jako 4-miesięczne niemowlę miał poważną operację: wszczepienie nasierdziowego układu stymulującego, czyli rozrusznika serca. - Kuba cierpi na nadciśnienie płucne i do końca życia musi przyjmować leki, w tym jeden nierefundowany, którego dawka wzrasta wraz z wiekiem. Leczenie i rehabilitacja są konieczne, aby syn mógł w zbliżonym stopniu jak rówieśnicy korzystać z życia. Zachęcamy mieszkańców Łomży i okolic, aby z rodzinami i przyjaciółmi wybrali się w sobotę na charytatywny turniej halowej piłki nożnej do hali II LO, gdzie będzie wiele atrakcji.

Po narodzinach w Warszawie oraz operacji w Centrum Zdrowia Dziecka Kubuś potrzebuje ciągłej stymulacji. Jest pacjentem Centrum Rehabilitacji św. Rocha w Łomży, ale to – zdaniem rodziców – zdecydowanie za mało. - Szukamy porady i pomocy wszędzie, gdzie się da, każdy kochający rodzic zrobiłby pewnie tak samo – kontynuuje mama Kubusia. - Na początku w ogóle nie chciał chodzić, ma trisomię. Teraz staje się bardzo energiczny, mówi „mama”, „tata”, szuka kontaktu z otoczeniem.
To owocne efekty 14-dniowego turnusu w ośrodku rehabilitacyjnym w Zaździerzu, gdzie dziecko miało czas wypełniony od rana do nocy. Masa zajęć: basen, terapia ręki, ćwiczenia sensoryczne, spotkania z psychologiem i z logopedą... Mnóstwo bezcennych zajęć, chociaż i koszty masakryczne – 5 600 zł, z czego 1 600 zł dofinansował PFRON. Nie żałujemy tych pieniędzy. Widzimy postępy, zwiększyła się ruchliwość naszego synka, są pozytywne zmiany w zachowaniu. Dzielnie to zniósł.

Do akcji charytatywnej na rzecz Kubusia Remeza włączyli się ludzie dobrej woli, uruchamiając wcześniej aukcje internetowe. Sponsor leczenia chłopca zapłaci 4 tysiące zł za możliwość kolacji z Magdaleną Narożną (i za rachunek) w Restauracji Quattro. Inny za warsztaty sushi dla dwóch osób w Avocado Fit Restaurant & Sushi zaoferował 102 zł 50 gr. Kurs makijażu z Adrianną Rajkowską, makijażystką gwiazd w reklamie „Tańca z gwiazdami” przyniesie 247 zł 50 gr na rehabilitację 3-latka. 150 zł - trzy lekcje dla pary w Studiu Tańca BK Step; cztery rajdy po bezdrożach w okolicach Łomży z ekipą Narew 4 x 4 Łomża po ok. 80 zł; szkolenie wstępne płetwonurka za ponad 112 zł z Akademią Nurkowania „Konik Morski” i Łomżyńskim Klubem Płetwonurków „,Podwodny Jeleń”. Za 1000 zł chętny pomagać choremu dziecku spotka się z piłkarzami ŁKS 1926 Łomża, wejdzie do szatni przed i po meczu; inny filantrop za 500zł uda się na wycieczkę motocyklową z Wild Dogs FG Łomża; jeszcze inny za 50 zł będzie mógł sprawdzić się w roli urzędnika Urzędu Miejskiego w Łomży. Na razie to społeczne „pospolite ruszenie” daje łącznie ponad 7 800 zł, do czego dojdą datki w trakcie akcji charytatywnej dla Kubusia na turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Łomży 27. lutego w godz. 14. – 18. - W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego wystąpi sześć drużyn po sześciu zawodników, m.in., z ratusza, parlamentarzystów, samorządowców Białegostoku, PWSIiP o lokalnych biznesmenów – mówi Grzegorz Daniluk z wydziału komunikacji medialnej i promocji UM, któremu prezydent miasta Mariusz Chrzanowski zlecił zorganizowanie zawodów z atrakcjami. - W sobotę będziemy również licytować: piłkę z autografami piłkarzy Legii Warszawa i koszulkę reprezentanta Polski Bartka Kapustki z Cracovii. Atrakcją muzyczną będzie koncert grupy Jorrgus z Białegostoku, występującej gościnnie i nieodpłatnie. Puszki z datkami na rehabilitację Kubusia będą znajdować się przy wejściu do hali sportowej II LO przy pl. Kościuszki oraz przy stoiskach, np., z motocyklami, robotami do zdalnego sterowania i fotografiami na pamiątkę turnieju i zabawy.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę