Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nie będzie dodatkowych milionów na Park JP2? Prezydent Chrzanowski znowu przegrał głosowanie

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Na wniosek radnych klubu PiS z porządku obrad środowej sesji Rady Miasta został zdjęty punkt dotyczący wprowadzenia zmian w budżecie miasta. W puli zgłoszonych przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zmian do uchwalonego w grudniu budżetu na 2016 rok było m.in. wprowadzenie nowego zadania – „II etap rewitalizacji Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży”. Ogólna wartość rozpisanego na dwa lata zadania to 3 mln 670 tys. zł, przy czym prezydent ma nadzieję, że pozyska 2,23 mln zł unijnego dofinansowania. - To bardzo kontrowersyjna sprawa(...) Trzeba się nad tym bardzo poważnie zastanowić stąd wniosek o zdjęcie – argumentował radny Janusz Mieczkowski. Wniosek był zaskoczeniem dla prezydenta, który uświadamiał radnym, że poza parkiem jest tam wiele innych zmian, ale mimo to wniosek PiS poparło 12 radnych, a 9 było przeciw.

To już drugie przegrane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego głosowanie w Radzie Miasta o dodatkowe środki na modernizację znajdującego się przy ul. Zawadzkiej i Prusa Parku Jana Pawła II. W październiku ubiegłego roku radni miejscy nie zgodzili się na zwiększenie wygospodarowanych wcześniej środków na to zadanie z  1 mln 100 tys. zł do dwóch milionów złotych. 
Tym razem prezydent chciał wprowadzić do budżetu miasta nowe zadanie – II etap rewitalizacji parku – pierwszym na zlecenie z miasta za 1,1 mln zł zajął się MPGKiM. 
„Do końca bieżącego miesiąca Miasto złoży wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w ramach POIiŚ na lata 2014-2020 w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego” - czytamy we wniosku jaki prezydent Mariusz Chrzanowski przesłał do radnych uzasadniając chęć wprowadzenia do budżetu miasta na 2016 rok nowego zadania „II etap rewitalizacji Parku Jana Pawła II”. 
Realizację tego zadania planuje się w latach 2016-2017, przy czym – jak czytamy we wniosku -  uzależniona jest od pozyskania dofinansowania. Ogólna wartość projektu to 3 mln 670 tys. zł, a prezydent ma nadzieję, że Łomża otrzyma 2,23 mln zł dotacji ze środków unijnych. 
Nowe zadanie znaleźć miałoby się w dziale „Gospodarka Komunalna i ochrona środowiska” rozdział „pozostała działalność”. Jeszcze na ten rok prezydent proponował zapisać tam na ten cel kwotę 1 mln 440 tys. zł przy czym 569 tys. 988 zł miałoby pochodzić z unijnej dotacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę