Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Piraci na „61” - co trzeci obcokrajowiec

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Od początku lutego policja prowadzi akcję „Bezpieczna 61”. Patrole ruchu drogowego z grajewskiej, łomżyńskiej i kolneńskiej komendy patrolują trasę 61 i sprawdzają czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy itp. Tylko na terenie powiatu grajewskiego policjanci wystawili 250 mandatów karnych za przekroczenie prędkości i zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jak się okazuje blisko co trzeci z ukaranych kierowców to obcokrajowiec.

Akcję wzmożonej kontroli samochodów na prowadzącej przez Łomżę drodze krajowej nr 61 wprowadzono po analizie zdarzeń z ubiegłego roku. Policjantom wyszło, że mająca ok. 120 km długości droga jest najbardziej niebezpieczną trasą w regionie, a liczba zdarzeń rośnie z roku na rok. W ubiegłym roku zanotowano tu 480 zdarzeń drogowych. W tej grupie było 36 wypadków w których 6 osób zginęło, a 42 osoby zostały ranne. 
W trakcie akcji „Bezpieczna 61” szczególny nacisk policjanci kładą na kontrole kierowców ciężarówek i jak zapewniają w przypadku naruszeń przez nich przepisów stosują prawem przewidziane represje.

Policjanci z komendy w Grajewie podali dziś, że do tej pory w ramach akcji skontrolowali ponad 300 pojazdów. Efektem tych kontroli było nałożenie 250 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, oraz zatrzymanie 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. 
- W 76 przypadkach za zbyt szybką  jazdę zostali ukarani obcokrajowcy – podaje oficer prasowy KPP w Grajewie podkreślając, że działania pod kryptonimem „Bezpieczne 61” potrwają do końca miesiąca.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę