Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

25 milionów do Łomży na „500+”

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, po lewej Agnieszka Muzyk i Grzegorz Zawada

Na około 8-9 tysięcy dzieci będą w Łomży wypłacane świadczenia z rządowego programu 500+ - szacuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Program ruszy od kwietnia i w sumie w tym roku na wypłaty świadczeń i obsługę programu miasto ma otrzymać z budżetu państwa 25 milionów złotych. Zanim pieniądze trafią do rodzin trzeba będzie złożyć specjalny wniosek. Do ich przyjmowania władze miasta zapowiadają skierowanie w sumie 11 osób. Wnioski od 2 kwietnia będzie można składać w trzech punktach: w wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Polnej 16, w ratuszu przy Starym Rynku i w Centrum Katolickim przy parafii pw. Krzyża Świętego na ul. Zawadzkiej.

Program 500+ dotyczy przyznawania i wypłacania comiesięcznego dodatku w wysokości 500 zł. 
Świadczenie będzie wypłacane rodzicom na drugie i każde następne dziecko do momentu osiągnięcia przez nie 18 lat. W przypadku pierwszego dziecka warunkiem wypłaty pieniędzy będą niskie dochody rodziny - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł jeśli dziecko jest niepełnosprawne. 
- To bardzo dobry program. (...)Myślę, że program 500+ to milowy krok, aby zahamować niekorzystne zjawisko jeśli chodzi o demografię – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 
On sam ma dwójkę małych dzieci i pytany przez dziennikarza czy wystąpi o te pieniądze odpowiedział, że to jego prywatna sprawa.

W ratuszu i parafii
Prezydent zapowiedział, że na potrzeby tego programu w Łomży zostaną utworzone trzy punkty, w których będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia. Będą one w wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Polnej 16,  w ratuszu przy Starym Rynku i w Centrum Katolickim przy parafii pw. Krzyża Świętego na ul. Zawadzkiej. 
- Przy ulicy Polowej będą przyjmowane wnioski na pierwsze dziecko, bo tam trzeba wyliczać dochody rodziny, natomiast Urzędzie Miejskim przy Starym Rynku i Centrum Katolicki będzie można składać wnioski na drugi i kolejne dziecko – mówił prezydent Chrzanowski dziękując ks. Andrzejowi Godlewskiemu, proboszczowi parafii pw. Krzyża Świętego, za życzliwość w udostępnieniu miejsca pod taki punkt. Jak tłumaczył prezydent ten punkt zostanie uruchomiony, aby mieszkańcy osiedla, mieli łatwiejszą możliwość złożenia wniosku. 
W sumie pracę przy przyjmowaniu wniosków w Łomży będzie miało 11 osób. To jak wyjaśniał prezydent 5 pracowników wydziału z Polowej, 4 stażystów, którzy mają trafić do ratusza od 1 marca oraz dwóch nowych urzędników, którzy zostaną wybrani w ogłoszonym w ubiegłym tygodniu konkursie.
- Już otrzymaliśmy ponad 101 tys. zł dotacji na część kosztów obsługi programu – mówił prezydent Chrzanowski dodając, że łączna dotacja na wypłatę świadczeń i obsługę programu w tym roku ma wynieść ok. 25 mln zł.  - Liczymy, że pieniędzy tych wystarczy na pokrycie kosztów – podkreślał.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę