Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

„Ostatnia nadzieja regionu”

Główne zdjęcie
Janusz Korwin-Mikke i Szczepan Barszczewski

- Prawnik, który myśli chłodno i rzeczowo – tak o Szczepanie Barszczewskim mówi Janusz Korwin-Mikke. Barszczewski, to szef partii KORWiN w województwie podlaskim i jej kandydat na senatora w marcowych wyborach uzupełniających, a Janusz Korwin-Mikke szef i twórca partii, a także europoseł przyjechał w niedzielę do Łomży by wspierać jego kampanię. Na spotkanie wyborcze przyszło blisko sto osób, przede wszystkim ludzie młodzi.

Barszczewski mówił, że w Senacie chce zabiegać o obniżenie podatków, „aby Polacy mogli się bogacić”. Opowiadał się za wzmocnieniem armii, odbudową obrony terytorialnej i powszechnym dostępem do broni. Popierał inicjatywę zorganizowania w Polsce referendum w sprawie przyjęcia imigrantów, a w trakcie spotkania zbierano podpisy pod taką inicjatywą. 
Także Janusz Korwin-Mikke przestrzegał przed europejską polityką imigracyjną. Jego zdaniem imigranci z Syrii do Polski nie chcą przyjechać, lecz chcą się dostać do Niemiec. Poza tym problem będzie to, że zostaną skoszarowani w obozach, gdzie nie będzie szansy na ich asymilację, ale zostaną tam zorganizowani. Gdyby imigranci zostali rozlokowani przy rodzinach – jak mówił - „nie byłoby problemu”. 

Szczepan Barszczewski na bilbordzie wyborczym ma hasło „ostatnia nadzieja regionu”. Janusz Korwin-Mikke dodaje, że być może i Polski i tłumaczy, że to dlatego iż Unia Europejska pęka.
- W parlamencie mówi się, że to ostatnia, może przedostatnia kadencja przed upadkiem – mówił Korwin-Mikke. - Dobrze jest wiedzieć, że przyjdzie partia, która wie ce zrobić gdy zbankrutuje socjalizm. 
Sam Barszczewski to hasło tłumaczył nieco inaczej – że to prawdopodobnie ostatnie w tej kadencji 
parlamentu wybory, w których można wybrać kogoś innego. 
- PiS proponuje program, który nic dobrego przynieść dla gospodarki nie może – mówi Barszczewski dodając, że nie ma wątpliwości, że PiS będzie podnosił obciążenie fiskalne na Polaków. 
- PiS to skrzyżowanie tragicznej polityki II Rzeczpospolitej z towarzystwem (Edwarda – dop. red.) Gomułki - dodawał Janusz Korwin-Mikke podkreślając, że wszystkie partie w Senacie są z umowy okrągłostołowej, „a nas ta umowa nie obowiązuje”.

210204100642.gif
Foto: Janusz Korwin-Mikke i Szczepan Barszczewski
Foto: Szczepan Barszczewski
Foto: Przed wejściem na spotkanie
Foto: Szczepan Barszczewski i Janusz Korwin-Mikke
Foto: Janusz Korwin-Mikke i Szczepan Barszczewski
Foto: Janusz Korwin-Mikke i Szczepan Barszczewski
Foto: Szczepan Barszczewski
Foto: Spotkanie wyborcze

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę