poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Kontrola ciężarówek na Zjeździe

34 mandaty karne, oraz 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych za usterki stwierdzone w stanie technicznym samochodów to wynik wczorajszej akcji „Truck & Bus” na łomżyńskich drogach. Policjanci skontrolowali 53 pojazdy, w tym 33 samochody ciężarowe i 13 autobusów. Dodatkowo w ramach dokonywanych pomiarów prędkości policjanci odnotowali 23 pojazdy, które przekroczyły dozwoloną prędkość. 18 z popełnionych wykroczeń dotyczyło samochodów ciężarowych, a dwa – autobusów.

Policyjne działania trwały od 6.00 rano do 22.00. Punkt kontrolny zlokalizowany został przy ul. Zjazd w Łomży, w ciągu drogi krajowej nr 61. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość z jaką się poruszają po drogach. Dodatkowo, mundurowi kontrolowali, czy kierowcy ciężarówek nie przekraczają dozwolonego czasu pracy.

Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży w sumie za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali mandatami 34 kierujących. W jednym przypadku skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze podczas działań nie zatrzymali osoby, która zdecydowałaby się kierować samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0