Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kontrola ciężarówek na Zjeździe

34 mandaty karne, oraz 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych za usterki stwierdzone w stanie technicznym samochodów to wynik wczorajszej akcji „Truck & Bus” na łomżyńskich drogach. Policjanci skontrolowali 53 pojazdy, w tym 33 samochody ciężarowe i 13 autobusów. Dodatkowo w ramach dokonywanych pomiarów prędkości policjanci odnotowali 23 pojazdy, które przekroczyły dozwoloną prędkość. 18 z popełnionych wykroczeń dotyczyło samochodów ciężarowych, a dwa – autobusów.

Policyjne działania trwały od 6.00 rano do 22.00. Punkt kontrolny zlokalizowany został przy ul. Zjazd w Łomży, w ciągu drogi krajowej nr 61. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość z jaką się poruszają po drogach. Dodatkowo, mundurowi kontrolowali, czy kierowcy ciężarówek nie przekraczają dozwolonego czasu pracy.

Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży w sumie za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali mandatami 34 kierujących. W jednym przypadku skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze podczas działań nie zatrzymali osoby, która zdecydowałaby się kierować samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę