czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Wielu chętnych na środki budżetu obywatelskiego

40 propozycji na łączną kwotę przekraczającą 3,5 mln zł zgłosili mieszkańcy Łomży do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. - Spośród zgłoszonych zadań, 20 dotyczyło Centrum, 8 osiedla Łomżyca, zaś 11 osiedla Południe – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza. Na pewno wszystkich nie uda się zrealizować. Do dyspozycji mieszkańców władze miasta oddały w tym roku 1,1 mln zł. O tym, które z zadań będzie wykonywane zdecydować mają mieszkańcy w głosowaniu które ma trwać przez dwa tygodnie marca.

Obecnie trwa jeszcze proces weryfikacji przez urzędników ratusza zgłoszonych zadań. Sprawdzana jest m.in. możliwość ich realizacji oraz szacowane koszty przedsięwzięcia. 
- Ostateczna liczba zadań wraz z opisami i uzasadnieniem również w przypadku odrzucenia wniosku zamieszczona zostanie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego 29 lutego – podaje Daniluk. - W momencie ogłoszenia listy zadań, autorzy mogą rozpocząć działania mające na celu promowanie ich projektów. Urząd Miejski planuje również zorganizować, otwarte spotkanie z mieszkańcami, na którym autorzy pozytywnie zweryfikowanych zadań będą mogli przedstawić swoje projekty szerszej publiczności.
Samo głosowanie mieszkańców na najlepsze projekty odbędzie się od 10 do 25 marca.


170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0