Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga Młodzi Rolnicy

Podlaska Izba Rolnicza przypominamy rolnikom, szczególnie tym, którzy otrzymali premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania, o konieczności zgłoszenia gospodarstwa u Powiatowego Lekarza Weterynarii. Osoby, które tego nie zrobią mogą zostać ukarane sankcją w postaci konieczności zwrotu części otrzymanej premii za niedopełnienie obowiązku – przestrzega Izba.

PIRol wyjaśnia, że obowiązek zgłoszenia gospodarstwa do Powiatowego Lekarza Weterynarii, jako podmiotu działającego na rynku pasz wynika z faktu złożenia oświadczenia o spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt, gdzie jednym z punktów listy jest deklaracja że „Gospodarstwo posiada zezwolenie na produkcję pasz lub dokument potwierdzający rejestrację”.
- Obowiązek takiego zgłoszenia dotyczy praktycznie wszystkich gospodarstw rolnych – podkreśla PIRol. - Przepisy mówią, że takiego zgłoszenie powinny dokonać podmioty (w tym gospodarstwa rolne) zajmujące się następującą działalnością:
• wytwarzaniem produktów rolnych, w tym ich uprawą, zbiorem, przechowywaniem, przetwarzaniem, transportem lub ich wprowadzeniem na rynek,
• transportem lub przechowywaniem lub przeładunkiem produktów rolnych lub pasz, w tym mieszanek paszowych,
• wprowadzaniem do obrotu mieszanek paszowych,
• wprowadzaniem do obrotu materiałów paszowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę