poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

6-latki z Łomży mogą zostać w przedszkolach

„Jest możliwość zapewnienia miejsc w przedszkolach dla wszystkich, którzy zadeklarowali chęć pozostawieni swoich dzieci w dotychczasowej placówce” - przekazuje ratusz po analizie ankiet przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu wśród rodziców dzieci 6-letnich. Ten wniosek to też główne ustalenie ze środowego spotkania prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z dyrektorami publicznych przedszkoli i szkół podstawowych.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w trakcie spotkania z dyrektorami miejskich przedszkoli i szkół podstawowych (fot. UM Łomża)
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w trakcie spotkania z dyrektorami miejskich przedszkoli i szkół podstawowych (fot. UM Łomża)

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, we współpracy z dyrektorami przedszkoli, prezydent Mariusz Chrzanowski podjął działania, które powinny zapewnić miejsca w przedszkolach dla wszystkich, którzy zadeklarowali chęć pozostawienia tam swoich dzieci – przekazuje ratusz w informacji po spotkaniu prezydenta z dyrektorami. 
W jego trakcie przedstawione zostały wyniki ankiet, przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu wśród rodziców dzieci sześcioletnich. Jak podaje ratusz, zdecydowana większość rodziców chce pozostawić swoje dzieci w dotychczasowych przedszkolach. Taką chęć wyraziło 317 osób. Z ankiet wynika, że do przedszkoli w szkołach podstawowych swoje dzieci zamierza posłać 111 osób. Z oddziałów przedszkolnych funkcjonujących dotychczas w dwóch szkołach wolę pozostawienia w nich swoich dzieci wyraziło 64 rodziców, zaś 37 zamierza posłać swoje pociechy do klas pierwszych. Naukę w pierwszej klasie zadeklarowało także 12 rodziców dzieci pięcioletnich, które uczęszczają obecnie do oddziałów przedszkolnych w szkołach.
- Najważniejszym ustaleniem ze spotkania jest możliwość zapewnienia miejsc w przedszkolach dla wszystkich, którzy zadeklarowali chęć pozostawienia swoich dzieci w dotychczasowej placówce – podaje ratusz przypominając, że ofertę przedszkolną w Łomży uzupełnia sześć przedszkoli niepublicznych, do których obecnie uczęszcza ponad pół tysiąca dzieci.

W trakcie spotkania ustalono również, że przed rozpoczęciem naboru, który ruszy 15 marca br., w szkołach podstawowych odbędą się dni otwarte, podczas których rodzice dzieci sześcioletnich będą mogli zapoznać się z ofertą, jaką dana placówka oferuje dla dzieci, zarówno w oddziałach przedszkolnych, jak też klasach pierwszych. 
Spotkania zostały wstępnie zaplanowane następująco:
SP 2 – 23 lutego
SP 4 – 9 marca
SP 5 – do ustalenia
SP 7 – 7 marca
SP 9 – 25 lutego
SP 10 – 22 lutego
Ostateczne kwestie związane z liczbą miejsc w poszczególnych przedszkolach i szkołach powinny zostać ustalone do końca lutego – podał ratusz w komunikacie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0