poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Płać podatki tam gdzie mieszkasz - zachęca łomżyński ratusz

Nie musisz być zameldowany w Łomży, aby znaczna część Twojego podatku dochodowego zasiliła kasę miasta. Wystarczy, że tu mieszkasz i wyrazisz taką chęć podczas rozliczania się z ubiegłorocznych dochodów. - Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania Miasto Łomżę oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3 – zachęca ratusz podkreślając, że ponad 37 % z podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców wraca z powrotem do kasy miasta i tym samym przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

- Jeśli chcesz mieć wpływ na rozwój miasta, przyczynić się do wzrostu jakości świadczonych w nim usług oraz powstania nowych inwestycji nie zwlekaj - rozlicz PIT w Łomży - zachęca łomżyński ratusz. - Korzystając na co dzień z publicznego transportu, wysyłając dzieci do szkoły, narzekając na brak chodnika lub przyzwoitej drogi, pamiętajmy, że jakość usług i ilość nowych inwestycji uzależniona jest od dochodów samorządu, a te w przeważającej mierze pochodzą z udziału w podatkach od osób fizycznych i prawnych. Zamożność samorządu uzależniona jest więc od zamożności mieszkańców i ich rzetelności w płaceniu podatków.

Dzięki zmianie przepisów ustawy o podatku dochodowym nie ma już konieczności bycia zameldowanym, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania.  Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania Miasto Łomżę oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0