Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zambrów powiększy tereny inwestycyjne.

Zarząd województwa przyznał 2,1 mln zł dofinansowania Zambrowowi na powiększenie terenów inwestycyjnych. Pieniądze pochodzą z „nowego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. - To pierwszy i na razie jedyny samorząd, który wystąpił o wsparcie dostępne w ramach nowego RPOWP na utworzenie terenów inwestycyjnych – przekazuje Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Zambrów, dzięki dotacji unijnej planuje uzbroić 6,5 ha gruntów w niezbędną infrastrukturę. Sześc lat temu, Zambrów, jako pierwsze miasto w regionie, przygotował pod inwestycje 19 ha gruntów. Wszystkie te działki zostały już sprzedane, a dzięki nowej unijnej dotacji także te 6,5 ha gruntów po uzbrojeniu w niezbędną infrastrukturę trafi na sprzedaż.
Wardo dodać, że Zambrów to jedno z niewielu polskich miast, bez długów. Także ubiegły rok zamknęło na niewielkim plusie.

Dotacje czekają na samorządowców 
Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku przypomina, że już 7 marca rusza kolejny konkurs (Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa – tereny inwestycyjne), w którym mogą startować samorządy zainteresowane przygotowaniem gruntów dla biznesu. Nabór wniosków trwa do 15 kwietnia, a do zdobycia jest 60 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę