Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Drzewa muszą się przesunąć

Wszystkie drzewa rosnące przy tzw. alejce papieskiej prowadzącej od ul. Prusa w kierunku sanktuarium Miłosierdzia Bożego trzeba przesadzić. Około 90 drzew trzeba przesunąć o niespełna metr na zewnątrz. We wtorek rano geodeta wyznaczył miejsca, rośnięcia drzewek zgodnie z planem według którego ma być rewitalizowany Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Chwilę później pracownicy zieleni miejskiej rozpoczęli przesadzanie drzew wzdłuż asfaltowej dziś alejki.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej ma powierzchnię około 5,5 hektara. Projekt jego rewitalizacji kilka lat temu opracowała firma BD Projekt z Warszawy. Samorząd miasta zapłacił za te plany ponad 67 tys. zł. Zgodnie z wyceną prace przy realizacji tej wizji szacowano na około 5 milionów złotych, dlatego plany trafiły „na półkę” na kilka lat. Wyjął je w ubiegłym roku prezydent Mariusz Chrzanowski. Rewitalizację parku, który dziś bardziej przypomina zwykłą łąkę podzielono na dwa etapy. Pierwszy zlecono za 1,1 mln zł Miejskiemu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które na jego realizacje ma czas do połowy roku. Korzystając z łagodnej w tym roku zimy już we wtorek rozpoczęto prace na miejscu.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę