środka, 18 października 2017 napisz DONOS@

Ferie zimowe 2016

Wychowankom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży tegoroczne ferie zimowe minęły bardzo szybko. Aura nie sprzyjała uprawianiu sportów zimowych, dlatego też staraliśmy się tak zorganizować naszym podopiecznym zajęcia by dobrze się bawili i atrakcyjne spędzili czas wolny od nauki szkolnej.

Na początku zimowego wypoczynku, gdy za oknem było szaro i ponuro wychowankowie wraz z opiekunami udali się do kina Millenium i obejrzeli prapremierę filmu „Planeta Singli”  w reżyserii Mitji Okorna. Ta jakże zabawna komedia wprowadziła wychowanków w radosny nastrój i poprawiła humory na pozostałą część ferii zimowych.


Dzięki zorganizowanym w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zajęciom pod hasłem „Ferie zimowe z teatrem”  wychowankowie obejrzeli spektakl "Magiczny sklep" w reżyserii Jarosława Antoniuka, ze scenografią Pavla Hubički i muzyką Roberta Kanaana. Dodatkową atrakcją było czytanie przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży fragmentów baśni i bajek, wejście na wieżę widokową oraz obejrzenie wystawy lalek.


Oprócz kina i teatru wychowankowie skorzystali z takich atrakcji jak: wyjście do kręgielni, na Pływalnię Miejską, gdzie doskonalili sposób pływania. Zwiedzili również Muzeum Północno – Mazowieckie, w którym mogli skorzystać z lekcji historii o Ziemi Łomżyńskiej, poznali tradycję i kulturę panującą w naszym regionie.


Dużą niespodzianką okazała się wizyta zawodników karate z Łomżyńskiego Klubu Karate i zorganizowany przez nich w placówce pokaz sztuk walki oraz trening, w którym mogła uczestniczyć nasza młodzież. Spotkanie zaowocowało zainteresowaniem młodzieży uczestnictwem w treningach i poznawaniem owej sztuki walki. A niektórym naszym wychowankom udało się nawet dotrzeć do miejsc, gdzie zima panowała na dobre i śniegu nie brakowało.


Było to możliwe dzięki panu Dariuszowi Syrnickiemu - prezesowi Łomżyńskiego Klubu Karate, który zaprosił pięcioro wychowanków wraz z wychowawcą do Górskiego Ośrodka Wypoczynkowego Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnicząc w zimowisku wychowankowie oprócz poznawania tajników sztuki walki mogli skorzystać ze sportów zimowych, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji i sprawiły dużo radości.

Tegoroczne ferie zimowe minęły bardzo szybko, były udane, pełne niespodzianek i radości. Wychowankowie naładowani pozytywną energią i dobrym nastrojem udali się do szkół w nowym semestrze, gotowi do zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych.


Opracowała: Izabela Zakrzewska

 

 

 

 

Marek Osowiecki
wt, 16 lutego 2016 11:09
Data ostatniej edycji: wt, 16 lutego 2016 11:13:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0