Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejny przypadek świńskiej grypy

Epidemiolodzy potwierdzili świńską grypę u 64-letniej mieszkanki okolic Wysokiego Mazowieckiego. Jak mówi kierownik oddziału epidemiologii podlaskiego Sanepidu Lucyna Jadaluk, kobieta leczona jest w domu. Wcześniej trzy przypadki grypy AH1N1 wykryto u mieszkańców Białegostoku i Hajnówki.

Specjaliści przypominają - najlepszym sposobem, by nie zachorować, są szczepienia. Poza tym musimy pamiętać o podstawowych zasadach higieny i unikaniu dużych skupisk ludzi. Od początku roku lekarze w Podlaskiem odnotowali ponad 15 tysięcy zachorowań i podejrzeń grypy. W pierwszym tygodniu lutego województwo było na drugim miejscu w kraju pod względem liczby zachorowań na grypę wśród dzieci do 4 lat. Gorzej było tylko na Mazowszu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę