środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zmiana władzy w Strefie

Leszek Dec, radny sejmiku województwa podlaskiego wybrany z list PiS został nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W piątek z tej funkcji został odwołany związany z PSL Robert Żyliński, który SSSE kierował przez ostatnie 6 lat. Dec już wcześniej – za poprzednich rządów PIS w Polsce (2005-2007) – był wiceprezesem Strefy.

Zmian we władzach SSSE dokonało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które obradowało w piątek. Jak czytamy w komunikacie podczas obrad został zmieniony częściowy skład zarządu. Odwołani ze stanowiska zostali: dotychczasowy prezes Robert Żyliński i wiceprezes Zbigniew Góralczyk. Obaj byli związani z PSL. Na stanowisku wiceprezesa pozostawiono jedynie Wojciecha Kierwajtysa. Nowo powołanym prezesem SSSE został Leszek Dec, a wiceprezesem Jan Stanisław Kap. Dec, to radny PiS sejmiku województwa podlaskiego, a Karp to były burmistrz Sejn.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna  jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Strefy ekonomiczne maj służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. SSSE dziś składa się z 18 wydzielonych podstref na obszarze trzech województw  północno-wschodniej Polski: podlaskiego, warmińsko- mazurskiego i mazowieckiego. Jedna z podstref znajduje się w Łomży, inne są m.in. w Grajewie, a kilka miesięcy temu powołano je także w Nowogrodzie i Szczuczynie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0