Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

„Ja naprawdę chciałabym być ambasadorem tej ziemi”

Główne zdjęcie
Anna Maria Anders

„Ja naprawdę chciałabym być ambasadorem tej ziemi” – mówiła Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na senatora w uzupełniających wyborach w łomżyńsko-suwalskim okręgu wyborczym. Wybory odbędą się 6 marca, a Anders jest jednym z 6. kandydatów zabiegających o wybór. W sobotę kandydatka PiS w biurze posła Lecha Kołakowskiego spotkała się z lokalnymi mediami. - Będę z panem posłem ściele współpracowała – deklarowała Anders zapowiadając, że po wygranych wyborach tu będzie mieściło się także jej biuro senatorskie. - Mam zamiar być często w okręgu - dodawała.

Radni i działacze obecni na konferencji
Radni i działacze obecni na konferencji
Biuro poselskie Posła Lecha Kołakowskiego
Biuro poselskie Posła Lecha Kołakowskiego
Lech Antoni Kołakowski i Anna Maria Anders
Lech Antoni Kołakowski i Anna Maria Anders

- Na Ziemi Łomżyńskiej historia generała Andersa jest wciąż żywa – mówił poseł Kołakowski podkreślając, że  kandydatka PiS na senatora jest córką generała Władysława Andersa. 
Mówił, że liczy na wsparcie przyszłej senator w zabiegach o najważniejsze przedsięwzięcia dla mieszkańców i wymieniał budowę drogi Via Baltica, przywrócenie jednostki wojskowej w Czerwonym Borze czy wzmocnienie wojska w Łomży.
- Dla mnie to ogromny zaszczyt być kandydatem, z tych ziem – mówiła Anna Maria Anders podkreślając, że czuje związek z tą ziemią przez swojego ojca. - Zależy mi na tym, aby ta zmienia miała przyszłość – dodawała. 
Anders, która w piątek uczestniczyła w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Suwałkach, przywoływała trzy przyjęte tam stanowiska, które jak mówiła „pokazują, że rządowi PiS, nam, zależy na tym, aby w tym okręgu było dobrze, żeby młodzież miała dobre wykształcenie i żeby nie wyjeżdżała”.
Jedno stanowisko dotyczyło bezpieczeństwa państwa i postuluje wzmocnienie jednostki wojskowej  Suwałkach, ale jak przekonywała Anders chodzi także o szerszy kontekst czyli o stworzenie w regionie stałej bazy NATO i wojsk amerykańskich. Drugie stanowisko dotyczyło polityki historycznej – szczególnie w kontekście II wojny światowej, sowieckiej agresji z 17 września 1939 roku, wywózek mieszkańców regionu na Sybir, oraz już okresu bezpośrednio po wojnie czyli Obławy Augustowskiej i wdrażania przez komunistów władzy ludowej poprzez fizyczna likwidację członków niepodległościowego ruchu oporu. 

Będziemy starać się o pieniądze
Trzecie stanowisko dotyczyło rozwoju infrastruktury w województwie w tym także wyznaczonej przez rząd koalicji PO-PSL międzynarodowej drogi Via Baltica przez Łomżę. (zobacz: Stanowisko PiS w sprawie Via Baltica)
- Żadna firma nie zainwestuje jeśli nie ma komunikacji – mówiła Anders uzasadniając, że w ostatnich latach „Via Baltica została zatrzymana, Via Carpatia pomięta, Rail Baltica do tego dochodzi”.
- Premier Morawiecki (wicepremier, minimetr rozwoju Mateusz Morawiecki – dop. red.) problem przedstawił wczoraj, to są początki. Będziemy nad tym pracować – mówiła Anders dopytywana o kwestie Via Baltica przez Łomżę. 
- Chodzi o zabezpieczenie środków finansowych na plan budowy dróg – uzupełniał poseł Kołakowski przypominając, że przyjęty przez poprzedni rząd program ma wpisane zadnia na łączną pulę ok. 200 mld zł, podczas gdy zabezpieczone środki wynoszą tylko 107 mld. zł. –  Będziemy dążyć aby Via Bltica znalazła się w planie budowy jak jak szybciej – deklarował poseł.      
- Morawicki mówił, że szkoda, że zostało to zostawione, że zabrakło pieniędzy – dodawała Anna Maria Anders dopytywana o to co powiedział wicepremier Morawiecki o Via Baltica. - Będziemy starać się o pieniądze - podkreślała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę