Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwszy „patrol szkolny” krąży po Łomży

Główne zdjęcie
Pierwszy patrol (fot KMP w Łomży)

- Łomżyńscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską zaczęli organizować „patrole szkolne” - mówi Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Ich działaniem objęte zostaną placówki oświatowe na terenie naszego miasta, natomiast główną rolą takiego patrolu szkolnego będzie oddziaływanie prewencyjne. Sama obecność umundurowanego policjanta i strażnika w rejonach szkół będzie oddziaływała dyscyplinująco na młodzież. „Patrol szkolny” będzie współpracować z dyrektorami i pedagogami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów oraz prowadzić spotkania profilaktyczne i pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa.

„Patrol szkolny” powstał w odpowiedzi na sygnały mieszkańców miasta, mieszkających w bliskim sąsiedztwie terenów szkół. - Wnioski o częstsze kontrole tych miejsc zgłaszane były, między innymi, na prowadzonych przez policję konsultacjach społecznych – dodaje policjantka. - Celem działania „patrolu szkolnego” jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscach należących do placówek oświatowych, a także na terenach sąsiadujących. Mundurowi, w ramach takich służb, zwrócą uwagę na nieprawidłowe zachowania młodzieży, gromadzącej się w pobliżu szkół, na przykład, nierealizowanie obowiązku szkolnego i na palenie papierosów. Mamy nadzieję, że przez swoją obecność patrol eliminować będzie występujące tam i zgłaszane przez mieszkańców Łomży zagrożenia. Zobaczymy z czasem, jakie będą dalsze potrzeby, zgłaszane przez obywateli i uzgadniane z dzielnicowymi. Ponadto policjant profilaktyk i strażnik miejski, pełniący służbę w ramach patrolu szkolnego, będą organizować i prowadzić prelekcje i spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa. 

Opr. Mirosław Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę