Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Co siódmy na bezrobociu

W styczniu 2016 roku stopa bezrobocia dla miasta Łomża wyniosła 14,2%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 12% - podał Powiatowy Urząd Pracy w comiesięcznym komunikacie. W styczniu do łomżyńskiego PUP zgłosiło się 726 nowych bezrobotnych. W tym samy czasie z rejestrów wykreślono 312 osób, co oznacza, że liczba bezrobotnych na koniec miesiąca zwiększyła się o 414 osób, do 5 tysięcy 862 osób. Niemniej w porównaniu ze styczniem 2015 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych była niższa o 841 osób, tj. o 12,5%.

Jak ocenia PUP zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest m.in. z mniejszą aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu, zakończeniem prac sezonowych oraz rejestracją osób po zakończonych formach aktywnych przeciwdziałania bezrobociu.

Pracodawcy chcą zatrudniać tylko ze wsparciem
Urząd podaje, że w styczniu pracę podjęło 178 osób bezrobotnych tj. o 135 mniej niż w grudniu. Natomiast do urzędu wpłynęło aż 538 ofert pracy, przy czym oferty pracy subsydiowanej – czyli dotowanej środkami z Urzędu Pracy - stanowiły ponad 90% z nich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę