niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zwolnienia w ARiMR. Ci których nie było dostaną je pocztą

W czwartek w całej Polsce odwołanych zostało 230 kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Reszta 74 osoby – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową – odpowiada na nasze pytania Agnieszka Szymańska rzecznik ARiMR. Wczoraj w oddziale Agencji w Łomży, tak jak w 15. pozostałych oddziałach wojewódzkich ARiMR zaproszonym na spotkanie kierownikom biur powiatowych wręczano odwołania z zajmowanych stanowisk. Władze oddziału Agencji nie chciały na ten temat się wypowiadać odsyłając do centrali. Ta dziś potwierdziła, że wczoraj odwoływano kierowników w całej Polsce.

- Kierownicy Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatrudniani są na podstawie powołania, co – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – oznacza, że w każdym momencie mogą zostać powołani i odwołani z zajmowanego stanowiska – podaje Agnieszka Szymańska rzecznik ARiMR zaznaczając, że pracownicy Agencji nie są urzędnikami służby cywilnej w rozumieniu ustawy o służbie cywilnej, a wszelkie decyzje personalne podejmowane są na podstawie Kodeksu pracy.
Jak zapewnia rzecznik ARiMR „wszelkie zmiany kadrowe nie stanowią zagrożenia dla statutowych zadań ARiMR, za realizację których odpowiada Prezes Agencji.”
Zapowiada też, że w najbliższym czasie Agencja przewiduje zorganizowanie konferencji prasowej, „na której odpowiemy na pytania dotyczące zmian kadrowych i funkcjonowania ARiMR”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0