Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

MPEC zatrudnia

Wzrost zatrudniania w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łomży jest spowodowany „zmianą zarządu, pracami sezonowymi i pomocą przy pracach administracyjno-prawnych” - przekazał zarząd firmy w odpowiedzi na nasze pytania. W ubiegłym roku „średnie zatrudnienie” w MPEC wynosiło 136,25 osoby. Teraz pracuje się tu już na 139,25 etatach, a zgodnie z planami zarządu w tym roku zatrudnienie ma wzrosnąć do 141 etatów.

Wzrost zatrudnienia w miejskiej firmie zakłada plan rzeczowo-finansowy na 2016 rok który trafił pod obrady Rady Nadzorczej w poprzedni poniedziałek. Przygotował go nowy dwuosobowy zarząd MPEC - Radosław Żegalski i Paweł Laskowski, powołany we wrześniu ubiegłego roku na wniosek prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który jednoosobowo pełni funkcję właściciela miejskiej spółki. Dokument czeka na zatwierdzenie przez prezydenta. My pytaliśmy zarząd MPEC czym spowodowany jest wzrost zatrudnienia? Odpowiedź jaka przyszła jest bardzo lakoniczna: „zmianą zarządu, pracami sezonowymi i pomocą przy pracach administracyjno-prawnych”.
Okazuje się, że w ostatnich miesiącach do pracy w tej miejskiej spółce zatrudniono dwóch  członków zarządu (odwołani prezes i wiceprezes pozostają pracownikami spółki) oraz dwóch  „pracowników wykonujących prace fizyczne, w tym sezonowe” - jak zaznaczono, a do tego „1/4 - osoby wykonująca prace umysłowe”.
Przypomnijmy, że planowany na ten rok wzrost zatrudnienia w MPEC będzie skutkowała wzrostem puli na wynagrodzenia pracownicze o 230 tysięcy złotych w stosunku do 2015 roku. Poza tym o ponad 100 tys. zł wzrosnąć mają wydatki na ZUS i o ponad 20 tys. zł świadczenia na rzecz pracowników.  
Warto dodać, że MPEC jako spółka miejska nie jest zobligowana do ogłaszania konkursów na wolne stanowiska pracy. Zatrudnianie pracowników należy do kompetencji zarządu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę