Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Trzeci budżet obywatelski startuje

Do 16 lutego mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać zadania do trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego. Muszą to być tzw. projekty „twarde” czyli polegać na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu ogólnodostępnej infrastruktury miejskiej. Koszt realizacji pojedynczego projektu nie może przekroczyć kwoty 150 tys. zł brutto. Tym razem do dyspozycji mieszkańców władze oddały 1,1 mln zł, czyli ok. 0,3% budżetu miasta.

Budżet obywatelski są to środki pieniężne budżetu Miasta Łomża, przeznaczone na realizację zadań wybranych przez mieszkańców Miasta „w trybie określonym regulaminem”. Tak jak w poprzedniej edycji środki z budżetu obywatelskiego zostały podzielone po 330 tys. zł na realizację inicjatyw obywatelskich w trzech strefach miasta: Centrum, Łomżycy oraz Południu, a pozostałe 110 tys. zł stanowi rezerwę którą podzieli Zespół Koordynujący.

Do budżetu obywatelskiego można zgłaszać zadania polegające na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu ogólnodostępnej infrastruktury miejskiej. W poprzednich edycjach w ten sposób m.in.: wymieniono nawierzchnię alejek w parku między ul. Prusa, Reymonta i Bema, wyremontowano ulicę Jana z Kolna, remontowane są chodniki, powstają skwery i siłownie na świeżym powietrzu. Z środków poprzednich edycji także zmodernizowano plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 15, a w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 14 ma zostać zbudowana scena koncertowa, co wywoływało wiele kontrowersji dlatego w tym roku z budżetu obywatelskiego wyłączone są jakiekolwiek inicjatywy zlokalizowane na terenie miejskich placówek oświatowych.
Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego zadania do realizacji mieszkańcy miasta mogą zgłaszać od 5 do 16 lutego. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza w przyszłym tygodniu odbędą się otwarte spotkania informacyjne z mieszkańcami, na których urzędnicy przedstawią główne informacje dotyczące budżetu obywatelskiego oraz będą odpowiadać na pytania.
Spotkania odbędą się: w poniedziałek 8 lutego 2016 r. godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 5, ul. Polna 40A; we wtorek  9 lutego 2016r. godz. 17.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1; oraz w środę 10 lutego 2016r. godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Niemcewicza 17.

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Informacje Praktyczne/Budżet Obywatelski

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę