poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kierownicy zwolnieni w Agencji

Kierownicy biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostali odwołani – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Spotkanie na które zaproszono ich do łomżyńskiego oddziału ARiMR było bardzo krótkie. Takie same spotkania jak w biurowcu przy ul. Nowej 2 w Łomży odbyły się w tym samym czasie – o godz. 11. także w pozostałych 15. oddziałach wojewódzkich ARiMR w Polsce. Wszędzie zaproszonym kierownikom miano wręczać odwołania z funkcji.

Zgodnie z prawem kompetencje do powoływania i dowoływania kierowników biur powiatowych ma dyrektor każdego z oddziałów wojewódzkiego ARiMR, ale akcja została skoordynowana w całym kraju przez centralę.

Przypomnijmy w połowie stycznia nowym dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży została Beata Orzołek z Kolna. Dwa tygodnie później zmieniono wszystkich trzech zastępców dyrektora. Zostali nimi Wiesław Grzymała z Łomży, Tomasz Kurkowski z Grajewa oraz Grzegorz Chełmiński z Augustowa. Wszyscy powiązani są z PiS i zastąpili na tych stanowiskach działaczy partyjnych z PO i PSL, bo jak mówią działacze Agencja jest „urzędem politycznym”. Jej dyrektorzy wymieniani byli za każdym razem, gdy w kraju zmieniała się ekipa rządząca. Zmiany zazwyczaj dotyczyły także kierowników biur powiatowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0