środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Namiastka zimowego szaleństwa

Raczej wiosenna niż zimowa pogoda, z temperaturą powietrza sięgająca we wtorek 9°C sprawiła, że niewielkie pokłady śniegu w regionie stopniały do reszty. Właściwie śnieg w okolicy został tylko na stoku w Rybnie. Jak się okazuje jest go tu jeszcze tyle, że można jeździć na nartach. Właściciele przygotowują się do włączenia wyciągów, aby na nartach można było jeździć tu dziś, jutro, a najprawdopodobniej także w weekend.

Stok w Rybnie - strona internetowa
Stok w Rybnie - strona internetowa

Wysokie temperatury powietrza sprawiły, że także na górce w Rybnie znacząco zmalała pokrywa śnieżna. Z tej przyczyny np. wczoraj stok był niedostępny dla narciarzy, a pracownicy łatali dziury w związku z zapowiadanym przez synoptyków lekkim ochłodzeniem. Dzisiejszej nocy temperatura spadła już w granice 1°C, co powstrzymało gwałtowne topnienie śniegu, a w kolejne ma być nawet lekki przymrozek do -2°C. Dziś, według zapewnień właścicieli trasy w Rybnie są przygotowane do jazdy, pokrywa śnieżna wynosi od 10 do 60 cm i ogólnie panują dobre warunki narciarskie.

Właściciele stoku radzą aby przed wyjazdem na stok upewnić się czy wyciągi są czynne. Można to sprawdzić na stronie internetowej www.rybno.pl albo telefonicznie. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0