Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Szybki za kierownicą TIRa

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Po godzinie 7. rano patrol drogówki na krajowej 64 w Wiźnie zauważył poruszającego się z dużą prędkością tira. Videorejestrator zarejestrował, że auto jedzie 86 km/h tj. o 36 km/h za dużo jak na jazdę w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu i dokładnej kontroli 29-letniego kierowcy okazało się, że nie jest to jego pierwsze przekroczenie prędkości. W listopadzie decyzją starosty mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h. Poprzednim razem kierował jednak samochodem osobowym.

Jak podaje policja w czasie dzisiejszej kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał dokumentów na pojazd tj. dowodu rejestracyjnego i polisy OC na naczepę. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze stwierdzili ponadto, że w pojeździe znajduje się niedozwolone urządzenie w postaci magnesu, które zakłócało działanie tachografu. 29-latek został ukarany mandatem za ingerencję w urządzenie rejestrujące czas pracy. Natomiast za jazdę bez uprawnień, nadmierną prędkość oraz brak dokumentów mężczyzna odpowiadać będzie przed sądem.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają… Lekkomyślność kierowców w podobnych sytuacjach często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego mundurowi apelują do kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozsądne i odpowiedzialne zachowanie na drodze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę