piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Szybki za kierownicą TIRa

Po godzinie 7. rano patrol drogówki na krajowej 64 w Wiźnie zauważył poruszającego się z dużą prędkością tira. Videorejestrator zarejestrował, że auto jedzie 86 km/h tj. o 36 km/h za dużo jak na jazdę w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu i dokładnej kontroli 29-letniego kierowcy okazało się, że nie jest to jego pierwsze przekroczenie prędkości. W listopadzie decyzją starosty mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h. Poprzednim razem kierował jednak samochodem osobowym.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Jak podaje policja w czasie dzisiejszej kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał dokumentów na pojazd tj. dowodu rejestracyjnego i polisy OC na naczepę. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze stwierdzili ponadto, że w pojeździe znajduje się niedozwolone urządzenie w postaci magnesu, które zakłócało działanie tachografu. 29-latek został ukarany mandatem za ingerencję w urządzenie rejestrujące czas pracy. Natomiast za jazdę bez uprawnień, nadmierną prędkość oraz brak dokumentów mężczyzna odpowiadać będzie przed sądem.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają… Lekkomyślność kierowców w podobnych sytuacjach często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego mundurowi apelują do kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozsądne i odpowiedzialne zachowanie na drodze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0