poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną

Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości” zorganizowała artystyczne ferie w Domku Pastora. Zajęcia podzielone były na dwie grupy wiekowe, z zajęciami dostosowanymi do wieku i możliwości uczestników. - Uczestników może nie było zbyt dużo, ale za to byli bardzo kreatywni i ambitni – podkreśla Dorota Górska.

Młodsze dzieci podczas zajęć artystycznych wykonywały „sówki” z masy solnej, które następnie malowały, przestrzenną pracę plastyczną „podwodna kraina”, „byśki” przynoszące szczęście na cały rok, karnawałowe maski, a na zakończenie - malowały na koszulkach, zaprojektowane przez siebie wzory. W przerwach były zabawy zręcznościowe,  wyrabiające spostrzegawczość i zręczność.
Grupa starsza rozpoczęła tydzień warsztatami papierowej wikliny, podczas których wykonane zostały koszyczki wiklinowe, zdobione  w kolejnych dniach metodą decupage'u. Odbyły się także warsztaty tworzenie biżuterii z filcu „na sucho” i „mokro”, warsztaty decupage,u i quilingu, a na zakończenie artystyczne malowanie tkanin.
- W czasie tego tygodnia mieliśmy także odwiedziny dzieci ze świetlicy „Promyczki” oraz „Świata Zabaw” - opowiada Dorota Górska. - Tematyka warsztatów była karnawałowa zabawa: dzieci robiły kolorowe maski, a jako przerywnik między warsztatami - „gniotki”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0