Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Koncert charytatywny „Wspólnie dla Filipka” w Venedzie

- Jestem szczęśliwa, że tylu chętnych ludzi, artystów, przedsiębiorców i osób z różnych instytucji chce się zaangażować w organizację koncertu dla ratowania zdrowia naszego synka w niedzielę, 7. lutego, od godz. 13. do 20. w Galerii Veneda w Łomży – cieszy się Agnieszka Wądołowska, mama chłopczyka z Łomży. - Nasz Filipek choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe, ma cztery lata, ale dopiero dwa miesiące temu zaczął powolutku chodzić, prowadzony za jedną rączkę. Postępów w jego rehabilitacji pragniemy obserwować więcej, bo Filipek zadziwia nas, rodziców, ale również lekarzy i rehabilitantów, swoją siłą woli i radością z każdego najmniejszego postępu.

- Filip jest cudowny i wszyscy chcemy dla niego jak najlepiej – wzrusza się mama, która podjęła się z rodziną, przyjaciółmi i ludźmi poznawanymi organizacji koncertu charytatywnego „Wspólnie dla Filipka”. Podczas występów na scenie i działań przy stoiskach w Venedzie 21 wolontariuszy, m.in., ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1012 Łomża, będzie zbierało do oznaczonych puszek datki na rehabilitację Filipa. - Rehabilitacja jest bardzo kosztowna, planujemy dalsze turnusy w Polsce i wyjazd do Turcji do delfinarium, stąd pomysł koncertu charytatywnego na rzecz naszego niepełnosprawnego synka, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Ma numer identyfikacyjny 22117.

Łatwiej razem z ludźmi dobrej woli
- Nie umiem przejść obojętnie obok krzywdy ludzkiej, zwłaszcza kiedy osobiście poznałam Filipka – mówi Milena Sierzputowska, nauczycielka przedszkola i mama dwójki dzieci – pięcioletniego i 9-miesięcznego. - Nie znałam wcześniej Państwa Wądołowskich, powiedziała mi o ich problemie z organizacją koncertu Iwona Bikowska, dyrektor Galerii Veneda w Łomży. Podziwiam Agnieszkę: że ma tyle werwy, 24 godziny gotowa zajmować się Filipkiem, ma tyle cierpliwości, tyle uśmiechu.
Odkąd się poznały, powstał zgrany duet organizatorski, wspomagany życzliwością dziesiątek ludzi z rozmaitych środowisk. Jednym z pierwszych był Mariusz Brzostowski, wokalista i autor tekstów grupy The BL Blues Band z Łomży, który zaproponował występ i użyczenie sprzętu „BL-ów”, oraz perkusista Przemysław Starachowski. Wsparcia udzielają różne firmy: MK – Audio rozstawi scenę, MDK-DŚT nagłośni, Centrum Kultury zapewni obsługę techniczną. Fundacja DR OTIS przyjdzie z psem do dogoterapii, Fundacja Ocalenie pomaluje twarze, Fundacja Czas Lokalny – nauczy zabawy z gliną. Pojawi się kilka stoisk tematycznych: Wild Dogs z motocyklami, strażacy – kaski i sprzęt, policjanci – radiowóz i prawo wejścia do środka, Warsztat Terapii Zajęciowej ze Szczytna - stolik kreatywny, natomiast ŁKS 1926 Łomża ustawi tablicę klubową, na tle której będzie można zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości przedstawi roboty i wagę chińską dla chcących dowiedzieć się więcej o składzie swojego ciała, zaś Podlaska Drużna Airsoftowa PSA Łomża, podobnie jak strzelcy – stoisko z mundurami i bronią. Na chętnych wrzucić setkę, piątkę czy dziesiątkę na leczenie Filipka w niedzielę czekają też zabawy sensoryczne i wiele nagród od łomżyńskich firm, na przykład: zabiegi kosmetyczne, obrazy, vouchery na basen i lodowisko, zabawki, ciasta i szkatułki z drewna oraz kosze z oryginalnymi zestawami herbat świata.

Mirosław R. Derewońko

PROGRAM KONCERTU „WSPÓLNIE DLA FILIPKA”
Niedziela, 7. lutego w Galerii Veneda

 • 13.00 Niespodzianka na rozpoczęcie
 • 13.10 Tancerze C.T. Young Marka Kisiela z MDK – DŚT
 • 13.22 Mad Bee – rock z Przemkiem Kamińskim i Czarkiem Borusiewiczem
 • 13.55 Magda Sinoff śpiewa piosenki bliskie sercu
 • 14.05 Studio Wokalne Mały eMDeK z MDK - DŚT
 • 14.17 Zumba fitness Diany Iwanowicz z B.K. Step
 • 14.37 Studio Wokalne eMDeK z MDK – DŚT w Łomży
 • 14.47 Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja
 • 15.05 Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mały Artysta
 • 15.12 Zawodnicy Pawła Remiszewskiego z MKS Medyk Łomża
 • 15.30 Mini recital popowy - Anna Zlagodukh
 • 15.55 Pokaz Klubu Karate Kyokushin Dariusza Syrnickiego
 • 16.12 AGAMA Team - konkursy
 • 16.22 Wesołe country zespołu Droga na Ostrołękę
 • 17.10 AGAMA Team – konkursy
 • 17.25 Stanisław Wiszowaty śpiewa polskie przeboje
 • 18.10 Świat zabaw - rozrywka z klaunami
 • 18.30 Rockowo-bluesowy zespół The BL Blues Band
 • 19.10 Funkasanki – alternative pop - Anka Kaptór i Przemek Starachowski
 • 19.45 Niespodzianki na zakończenie

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę