poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Jackowi Żalkowi

Sejm nie zgodził się w sobotę (30.01) na uchylenie immunitetu wiceszefowi klubu Jackowi Żalkowi z PiS. Wniosek złożyła policja, która zarzuciła posłowi przekroczenie prędkości. Przeciw uchyleniu immunitetu opowiedziała się komisja regulaminowa i spraw poselskich. Za przyjęciem wniosku policji głosowało 127 posłów, przeciwko było 268, a 47 wstrzymało się od głosu.

Wniosek o uchylenie Żalkowi immunitetu w listopadzie 2015 roku złożył Komendant Główny Policji. Według policji poseł w czerwcu 2015 roku w województwie podlaskim, jadąc z prędkością 115 km/h, przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

Żalek do sprawy odniósł się 13 stycznia 2016 r. na posiedzeniu komisji regulaminowej. Tłumaczył, że policja go zatrzymała za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Jak dodał, znak zakazu wyprzedzania dotyczył samochodów ciężarowych. - Kiedy wyjaśniliśmy sobie, że nie jestem ciężarówką, policjanci wypuścili mnie - zaznaczył Żalek. Według niego policjanci nie zarzucali mu przekroczenia prędkości.

Przedstawiciel Komendy Głównej biorący udział w posiedzeniu komisji replikował, że policja dysponuje dowodem na przekroczenie prędkości przez posła w postaci nagrania z wideorejestratora.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0