Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Marszałek dał na kulturę

Około 50 tysięcy złotych mają otrzymać w tym roku od samorządu województwa podlaskiego organizacje z Łomży zajmujące kulturą, sztuką czy krzewieniem dziedzictwa narodowego. W skali całego województwa do podziału było ponad 700 tys. zł, a łączna wartość złożonych wniosków o dofinansowanie przekraczała 4,5 mln zł.

Ostatecznie Zarząd Województwa Podlaskiego po zapoznaniu się z protokołem komisji konkursowej zdecydował o dofinansowaniu 120 zadań publicznych na łączną kwotę 718.000 zł. Na liście szczęśliwców jest także kilka łomżyńskich przedsięwzięć.
W gronie festiwali i wydarzeń artystycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym znalazł się „Łomża Blues-Rock Festiwal”. Federacja Dla Łomży na jego realizację otrzyma od władz województwa 5000 zł. W tej samej grupie jest także organizowany przez łomżyńską SpesMediaGroup „Festiwal Pokoju-Tykocin Królewskie Śpiewanie” z dotacją na 8,5 tys. zł.
W kategorii przedsięwzięcia artystyczne o zasięgu regionalnym, służące popularyzacji różnych dziedzin kultury znalazły się dwa wydarzenia zgłoszone przez Fundację „Sztuk i Dialogu” współpracującą z łomżyńskimi instytucjami – ROK i TLiA. Władze województwa przyznały 4 tys zł dotacji na organizację „Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych 2016” oraz 6 tys. zł na projekt „PASJA-ZBLIŻENIA 2016”.
W konkursie „dziedzictwo, tradycja, tożsamość” wsparcie z marszałkostwa otrzymali: Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego na warsztaty śpiewaczo–muzyczne  „Z lirą korbową w tle” 5 tys. zł, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów na opracowanie redakcyjne przetłumaczonej Księgi pamięci gminy Łomża, red. Jom-Tom Lewinski, Tel Awiw 1952 (kontynuacja) – 5 tys. zł oraz Towarzystwo „Jan z Kolna” na VIII Festiwal Dawnych Kurpiowskich Zabaw Dziecięcych „Bziodowanie w Lemanie” - 3 tys. zł.
W dziale „edukacja kulturalna dzieci i młodzieży” najwyższe wsparcie – 7 tys. zł – otrzyma Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego na zadanie „Mobilna Wioska Tematyczna” - minifolkobusem przez Podlasie.
Dotacjami po 6 tys. zł Urząd Marszałkowski wesprze X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość Spod Kapelusza” organizowany przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Krzyża Świętego w Łomży, oraz projekt „Artystycznie zintegrowani” - „Ja i Ty” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych.
Natomiast na „dialog międzykulturowy i rozwój świadomości obywatelskiej” 5 tys. zł przyznano Fundacji „Czas Lokalny” na obraz miasta sprzed wieku - czyli projekt „Łomża czterech kultur.”

Poza tym władze województwa zdecydowały się, że ufundują nagrody na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2016 oraz PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO - III cykl festiwali tematycznych organizowanych przez Fundację „Sztuk i Dialogu”, a także Regionalne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”.

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę