czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Coraz więcej mieszkańców Podlaskiego choruje na grypę

Od początku stycznia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku odnotowała prawie 8 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań. Jak mówi kierownik oddziału epidemiologii Lucyna Jadaluk - to dwukrotnie więcej niż w styczniu rok temu. Połowa chorych to dzieci do lat 14.

Co zrobić, aby nie zachorować? Lucyna Jadaluk przekonuje, że najlepsze są szczepienia ochronne. Warto też zadbać o podstawowe zasady higieny, takie jak mycie rąk czy zasłanianie twarzy w trakcie kichania. Ważne są też zdrowy styl życia i właściwe odżywianie. To wszystko ma wpływ na naszą odporność i obniżenie ryzyka zachorowania na grypę - dodaje kierownik oddziału epidemiologii białostockiego Sanepidu.

Ze statystyk wynika, że najczęściej chorują mieszkańcy powiatów łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, białostockiego i augustowskiego. Lekarze przyjmują tam po kilkudziesięciu pacjentów dziennie z podejrzeniem grypy. Dotychczas wystawiono ponad 100 skierowań do szpitali w związku z powikłaniami chorobowymi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0