Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Coraz więcej mieszkańców Podlaskiego choruje na grypę

Od początku stycznia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku odnotowała prawie 8 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań. Jak mówi kierownik oddziału epidemiologii Lucyna Jadaluk - to dwukrotnie więcej niż w styczniu rok temu. Połowa chorych to dzieci do lat 14.

Co zrobić, aby nie zachorować? Lucyna Jadaluk przekonuje, że najlepsze są szczepienia ochronne. Warto też zadbać o podstawowe zasady higieny, takie jak mycie rąk czy zasłanianie twarzy w trakcie kichania. Ważne są też zdrowy styl życia i właściwe odżywianie. To wszystko ma wpływ na naszą odporność i obniżenie ryzyka zachorowania na grypę - dodaje kierownik oddziału epidemiologii białostockiego Sanepidu.

Ze statystyk wynika, że najczęściej chorują mieszkańcy powiatów łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, białostockiego i augustowskiego. Lekarze przyjmują tam po kilkudziesięciu pacjentów dziennie z podejrzeniem grypy. Dotychczas wystawiono ponad 100 skierowań do szpitali w związku z powikłaniami chorobowymi.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę