Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

Krzyże dla naukowców z PWSIiP

Główne zdjęcie
Bohdan Paszkowski i dr hab. Krzysztof Sychowicz

Przyznane przez Prezydenta Polski srebrne i brązowe krzyże zasługi otrzymało pięciu naukowców z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W czwartek wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który gratując odznaczonym wrażał radość, że kadra PWSIiP została dostrzeżona. - To jeszcze młoda szkoła, która prężnie się rozwija – mówił Paszkowski. - Szkoła jest państwowa i powinna cieszyć się szczególnym poparciem władz rządowych – dodawał deklarując chęć niesienia pomoc władzom uczeni.

W okresie międzywojennym Krzyż Zasługi był najważniejszym odznaczeniem dla osób cywilnych, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w sposób szczególny zaangażowały się w odbudowę kraju i społecznej spójności. Obecnie jest przyznawany jest osobom, których aktywność wykracza poza ramy ich standardowych obowiązków. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali dr hab. Bogusław Plawgo nieobecny na uroczystości dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik pełnomocnika rektora ds. nauki i współpracy z zagranicą, oraz dr Ryszard Szczebiot zastępca dyrektora ds. Automatyki i Robotyki w Instytucie Informatyki i Automatyki PWSIiP.
Brązowy Krzyż Zasługi odebrali dr Agnieszka Barbara Muzyk, obecna zastępca prezydenta Łomży ds. edukacji, która w od ponad 5 lat zatrudniona jest w Instytucie Społeczno-Humanistyczny  PWSIiP, oraz dr hab. Krzysztof Sychowicz, który pełni funkcję zastępcy dyrektora tego instytutu.
Poza tym wojewoda Paszkowski wręczył także srebrne medale za długoletnią służbę - otrzymali je dr Ewa Konopka - pośmiertnie, a także dr Eugenia Busłowska i dr Tadeusz Kowalewski oraz medale Komisji Edukacji Narodowej: dr n. med. Beata Kowalewska, dr Marzena Lewko, dr Natalia Malenko, dr Izabela Sekścińska i Aneta Wałkuska.

W trakcie uroczystości dekorowania naukowców nagrody – stypendia rektora za średnią ocen, osiągnięcia naukowe, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne - otrzymali także najlepsi studenci państwówki. Wręczając je rektor, prof. PWSIiP dr hab. Robert Charmas podkreślał, że jest dumny z ich osiągnięć.
- Cieszę się, że w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży postanowiliście rozwijać skrzydła. (…) Doceniamy także fakt, że budujecie pozytywną otoczkę wokół naszej uczelni. Bez waszego zapału nasze wysiłki spełzłyby na niczym – mówi rektor Charmas.

Foto: Bohdan Paszkowski i dr hab. Krzysztof Sychowicz
Foto: Rektor PWSIiP dr hab. Robert Charmas, dr hab. Dariusz Surowik i dr Krystyna Leszczewska
Foto: Bohdan Paszkowski i dr Ryszard Szczebiot
Foto: Bohdan Paszkowski i dr Agnieszka Muzyk
Foto: Bohdan Paszkowski przekazuje medal Teresie Gołębiewskiej, mamie dr Ewy Konopki (1963 - 2015)
Foto: Minuta ciszy ku pamięci dr Ewy Konopki
Foto: Bohdan Paszkowski i dr Eugenia Busłowska
Foto: Dr Tadeusz Kowalewski
Foto: Dr Natalia Malenko
Foto: Dr Izabela Sekścińska
Foto: Aneta Wałkuska
Foto: Funkasanki, Anna Kaptór i Przemek Starachowski
Foto: Stypendia rektora
Foto: Stypendia rektora

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę