Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Trudne boje Olimpijczyka

Główne zdjęcie
Krystian Tyszka

Od dwóch porażek rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach strefowych juniorzy GUKS-u Olimpijczyk Łomża. Podopieczni trenera Włodzimierza Wójcika w Pruszkowie ulegli miejscowemu MKS-owi 54:117, a w Warszawie tamtejszej Polonii 64:95.

Łomżanie awansowali do "strefy", która została stworzona z połączenia województw podlaskiego i mazowieckiego z drugiego miejsca. Nasz zespół w rozgrywkach wojewódzkich okazał się słabszy tylko od Żubrów Białystok, z którymi przegrał dwa mecze. I niestety te dwa wyniki zostały zaliczone do drugiego etapu walki o Mistrzostwo Polski.
W pierwszym spotkaniu drugiego etapu rozgrywek GUKS zmierzył się z MKS-em Pruszków - Graliśmy tam bez Krystiana Tyszki, który przed meczem miał zabieg i nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowia - mówi Wójcik - Póki mieliśmy siły, to staraliśmy się nawiązywać w miarę wyrównaną walkę z gospodarzami. Jednak z czasem, gdy tych sił zaczęło brakować, rywale dysponujący bardziej wyrównanym i szerszym składem stopniowo powiększali przewagę i wygrali wysoko.
W tym spotkaniu najwięcej punktów rzucili dla Olimpijczyka Jakub Adamski - 17 oraz Dawid Olszewski - 16.
Drugim rywalem naszego zespołu była Polonia Warszawa - Tym razem mógł zagrać już Tyszka, ale nie graliśmy w optymalnym składzie - tłumaczy szkoleniowiec. Mimo tego w pierwszej połowie łomżanie prezentowali się bardzo dobrze prowadząc w pewnym momencie nawet 19 do 12. Potem jednak do głosu zaczęli dochodzić bardziej zespołowo grający gospodarze, którzy ostatecznie wygrali różnicą ponad 30 punktów - Od rywali poziomem gry nie odstawali Krystian Tyszka (w całym meczu 31 punktów) oraz Dawid Olszewski (14 punktów). Pozostali niestety nie wnieśli do gry tyle ile oczekiwałem - ocenia trener Wójcik.
Teraz młodych łomżan czeka w końcu mecz przed własną publicznością. W środę, 10 lutego o godz. 18.30 podejmować będą UKS GIM 92 Ursynów Warszawa.

Seniorzy wracają do gry
Po ponad miesięcznej przerwie drużyna seniorów Dziewiątki ponownie zagra o ligowe punkty w III lidze. W trzeciej części sezonu łomżanie rywalizować będą o miejsca 7-12 - W walce o miejsca mamy kilku bardzo ciekawych rywali. Na pewno zespół rezerw Legii Warszawa czy jedna z drużyn Rosy Radom to ekipy atrakcyjne dla kibiców - mówi trener Wójcik - Na pewno będzie nam trudniej o zwycięstwa niż w pierwszej części sezonu, ale w każdym meczu spróbujemy powalczyć o jak najlepszy wynik.
Jak zaznacza opiekun UKS-u w składzie zespołu nie powinno dojść do żadnych zmian - Zagramy tymi samymi zawodnikami co w pierwszej części sezonu. Pod znakiem zapytania stoją jedynie występy Rafała Zająca, z którym straciliśmy kontakt. Mimo, że nie grał do tej pory za dużo, to jednak jest to koszykarz o sporych możliwościach i spróbujemy zmobilizować go do powrotu.
Pierwszy mecz łomżanie mieli rozegrać już w najbliższą sobotę z GLKS-em Nadarzyn jednak na prośbę trenera rywali to spotkanie zostało przełożone na późniejszy termin, który jednak nie został jeszcze ustalony. Pozostałe spotkania Dziewiątki w w grupie walczącej o miejsca 7-12:

6 lutego - godz. 16:00 - KS Legion Legionowo - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża
13 lutego - godz. 16:30 - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża - Legia Warszawa
20 lutego - godz. 15:00 - KS Rosa Sport ATAF Radom - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża
27 lutego - godz. 18:00 - GLKS Nadarzyn - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża
5 marca - godz. 16:30 - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża - KS Legion Legionowo
12 lutego - godz. nieustalona - Legia Warszawa - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża
19 lutego - godz. 16:30 - UKS Dziewiątka PWSIP Łomża - KS Rosa Sport ATAF Radom

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę