środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Schetynówki koło Łomży, nie w mieście

Gminy: Łomża, Miastkowo, Zambrów, Szumowo, Kobylin Borzymy, Rajgród i miasto Grajewo oraz powiaty wysokomazowiecki i grajewski dostaną rządowe wsparcie przy budowie dróg w ramach tzw. „schetynówek”. Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził listę wniosków samorządów zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2016 w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Znajduje się na niej w sumie 30 zadań obejmujących wybudowanie lub wyremontowanie 88,5 km dróg. Niestety wśród nich nie ma wniosku miasta dotyczącego ul. Wiosennej.

29.07.2009 Gmina Łomża, otwarcie pierwszej w regionie Schetynówki we wsi Zaoisin
29.07.2009 Gmina Łomża, otwarcie pierwszej w regionie Schetynówki we wsi Zaoisin

Do podziału na dofinansowanie samorządów w budowach dróg w tym roku w dyspozycji województwa podlaskiego jest kwota 47 mln 457 tys. 621 zł. Po połowie podzielono ją na drogi gminne i powiatowe, co przełożyło się na wybranie do realizacji 20 wniosków gminnych i 10 powiatowych.
- Łączna wartość zadań zakwalifikowanych do dofinansowania wynosi 95,9 mln zł – podał Podlaski Urząd Wojewódzki informując o zatwierdzeniu listy tegorocznych „schetynówek” przez ministra infrastruktury i budownictwa. - Przebudowanych, wybudowanych lub wyremontowanych zostanie 88,5 km dróg , w tym 32,5 km dróg gminnych oraz 56,0 km dróg powiatowych. Lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania zostanie w ciągu 2016 roku  rozszerzona o kolejne zadania z ostatecznej  listy rankingowej wniosków, w wyniku  uzyskania  oszczędności po przeprowadzonych procedurach przetargowych.

Schetynówki koło Łomży
Zakwalifikowany do realizacji wniosek gminy Łomża dotyczący dalszej realizacji – już trzeciego etapu - ul. Dwornej w Starych Kupiskach, stanowiącej łącznik pomiędzy drogą krajową nr 61 Łomża - Ostrołęka, a drogą wojewódzka 645 Łomża - Nowogród oraz drogi Modzele Skudosze – Modzele Wypychy. W sumie obie drogi maja ponad 3 km długości, a całkowity koszt inwestycji przekracza 2,8 mln zł, przy czym połowa środków ma pochodzić z programu „schetynówek”.  
W najbliższej okolicy Łomży pieniądze na drogę powinna otrzymać także gmina Miastkowo. Jej wniosek dotyczący przebudowy ok. 1 km drogi.
Natomiast wszystko wskazuje na to, że wsparcia nie otrzyma miasto Łomża, która zabiegała o blisko 2,5 mln zł dofinansowania na budowę ul. Wiosennej wraz z odwodnieniem ul. Zawady Przedmieście. Wniosek miasta znajdował się na 28 miejscu listy rankingowej wśród dróg gminnych  podczas gdy pula środków skończyła się na 20 pozycji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0