Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@

SMS z gminy ostrzeże przed zagrożeniem

Mieszkańcy gminy Łomża mogą wysłać SMS, aby później na telefon otrzymywać ostrzegania i przydatne informacje z Urzędu Gminy. - Jest to nowy kanał, nowa forma komunikacji z mieszkańcami – mówi wójt Piotr Kłys podkreślając, że tylko pierwszy SMS rejestrujący jest płatny – według zwykłego cennika operatora, a wszystkie otrzymywane wiadomości będą bezpłatne i bez reklam.

Za pośrednictwem SMS-a gmina chce informować mieszkańców o zagrożeniach atmosferycznych i awariach, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, imprezach kulturalnych i sportowych, czy terminach płatności podatków i lokalnych opłat.
- Jest np. kwestia planowanych przez Rejon Energetyczny remontach sieci. Jeśli Gmina będzie o tym poinformowana, za pośrednictwem naszego systemu prześlemy tę informacje mieszkańcom – mówi wójt Kłys. - Dziś te informacje są wywieszane na tablicach ogłoszeń czy stronie internetowej Rejonu, ale niewiele osób sprawdza to regularnie, a telefon komórkowy ma już niemal każdy.
Poszczególne miejscowości gminy Łomża zostało podzielonych na 12 grup, tak aby przekazywane informacje były jak najbardziej spersonalizowane. Jedną z takich grup BL07 tworzą mieszkańcy wsi: Stara Łomża nad Rzeką, Stara Łomża przy Szosie i Zosin. Aby otrzymywać SMS-y z gminy mieszkańcy muszą wysłać SMS treści „TAK.BL07” na numer 661 000 112. Ten SMS jest płatny jak „zwykła” wiadomość.
W systemie można zarejestrować się także bezpłatnie za pomocą komputera z dostępem do Internetu - poprzez wypełnienie dedykowanego formularza rejestracyjnego (z dostępem do formularza zmiany ustawień Użytkownika), umieszczonego na stronie internetowej gminy www.gminalomza.pl.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę