Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński antyKOD pikietował na Starym Rynku

„Musimy przeciwstawić się demonstracjom KOD-u”, „kto za KOD-em, ten nie za narodem”, „jesteśmy przeciw KOD” - wołał Daniel Oliva prowadzący w niedzielne popołudnie na Starym Rynku w Łomży pikietę pod hasłem „patriotyczne zjednoczenie Polaków”. Zebrało się na niej blisko 200 osób, przede wszystkim ludzi starszych wiekiem. Cześć z nich miała biało-czerwone flagi, inni nieśli transparenty m.in. z napisami „Polska wolna i suwerenna” oraz „Komitet Obalania Demokracji”.

Pikieta miała rozpocząć się o godzinie 13., ale ze względu na nieco dłuższą Mszę świętą w Katedrze oficjalnie rozpoczęła się ok. 13.20. Wówczas do zebranych na Starym Rynku około 100 osób dołączyła blisko setka osób wychodzących z Katedry. W tej grupie była m.in. poseł Bernadeta Krynicka i wójt Sokół Józef Zajkowski. Z władz miasta na Starym Rynku zjawił sie tylko radny Witold Chludziński.
- „Tu są wszyscy Polacy” - wołał Daniel Oliva widząc idących od strony Katedry ludzi ze sztandarami i transparentami m.in. rodziny Radia Maryja. - Przyszliśmy tu, żeby pokazać, że Polacy potrafią się zjednoczyć. Nie będziemy słuchać rozkazów obcych polityków. Kto za KOD-em, ten nie za narodem – intonował hasło Oliva stojąc na pace volkswagena transportera, na której zaaranżowano mini scenę.
Oficjalnie pikietę otworzył Jerzy Kondrat. To on występował do władz miasta o zgodę na jej organizację. Jak podawał, jej celem miało być „wyrażenie społecznego niepokoju próbami destabilizacji kraju”. Ze sceny do zebranych przemawiali m.in. Tomasz Chojnicki z opaską ONR na przedramieniu, który mówił on, że „polska demokracja nie jest zagrożona”, że dziennikarze są sprzedajni i wołał „precz z komuną”; Dariusz Syrnicki, który mówił m.in. że „źle się dzieje gdy sprawy Polaków wyciągane są poza Polskę”, że „samo bycie w Unii Europejskiej jest wyzbyciem się części suwerenności”, ale jak zauważał „weszliśmy do niej jakby na własną prośbę”, oraz że dziś „Unia Europejska jest narzędziem w rękach Niemców”.
Organizatorzy z głośników puścili także fragment wystąpienia w Sejmie Joanny Lichockiej „o mediach publicznych”, oraz fragment materiału Mariusza Max Kolonki „o wystąpieniach KOD-u”.
Pikieta trwała około 40 minut i nie doszło do żadnych incydentów. W jej trakcie młodzi ludzie zbierali wśród uczestników podpisy poparcia dla kandydata na senatora z partii KORWiN.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: poseł Bernadeta Krynicka
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Tomasz Chojnicki (ONR), Daniel Oliva, Bogusław Bazydło
Foto:
Foto:
Foto: Dariusz Syrnicki
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę