Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Radny za posła

Główne zdjęcie
Adam Niebrzydowski nasz nowy radny Sejmiku (fot. wrotapodlasia.pl)

Adam Niebrzydowski, rolnik ze wsi Bronaki w gminie Jedwabne, został nowym radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ślubowanie złożył podczas piątkowego posiedzenia. Niebrzydowski zajął miejsce zwolnione przez Kazimierza Gwiazdowskiego, który w październiku został wybrany posłem na Sejm RP.

Adam Niebrzydowski to przewodniczący Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży i wiceprzewodniczący Podlaskiej Izby Rolniczej. Tak jak Kazimierz Gwiazdowski jesienią 2014 roku był kandydatem z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa podlaskiego z okregu nr 3 obejmującego Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski. Gwiazdowski był nr 1, a Niebrzydowski nr 7. Gwiazdowski zebrała 8330 głosów poparcia – co było najlepszym wynikiem na liście i w okręgu, a Niebrzydowski 1233 głosów, co było  7 wynikiem na liście. Po wyborach PiS zdobyło 3 mandaty z 6 w okręgu. Początkowo objęli je Kazimierz Gwiazdowski (8330), Marek Olbryś (4675) i Agnieszka Muzyk (4048). W związku z zatrudnieniem tej ostatniej jako zastępcy prezydenta Łomży musiała zrezygnować z zasiadania w sejmiku. Jej miejsce zajął kolejny pod względem liczby zdobytych głosów kandydat PiS czyli Marek Komorowski (3556 głosów) z Zambrowa.
Gdy w październiku 2015 roku radny Kazimierz Gwiazdowski został wybrany posłem na Sejm także on musiał zrezygnować z zasiadania w Sejmiku. Jego miejsce miał zając kolejny pod względem poparcia kandydat z listy PiS. Był nim Krzysztof Kozicki (2560), który w 2014 roku wygrał wybory na wójta gminy Piątnica, a tych funkcji nie można łączyć. Po jego rezygnacji kolejnym do objęcia mandatu był Artur Filipkowski (2168), gdy i on zrezygnował przyszła kolej na Krzysztofa Niebrzydowskiego (1233).

Podczas tej samej sesji sejmiku ślubowanie radnego złożył także  Andrzej Zbigniew Koronkiewicz (PSL), który objął mandat radnego po byłym marszałku województwa Mieczysławie Baszko (PSL), który także jesienią został posłem na Sejm RP.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę