wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Zabawa na całego...

- To bardzo dobrze wydane pieniądze – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski po otwarciu sali zabaw w „Parku Wodnym” czyli pływalni przy ul. Wyszyńskiego. Sala urządzono na piętrze budynku, w części pomieszczeń po gastronomii. Ma powierzchnię ok. 70 m. kw. koszt jej wyposażenia wyniósł ponad 80 tys. zł, a na stałe pracować mają tu dwie osoby dodatkowo wspierane przez innych pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na oficjalnym otwarciu nowej sali zabaw w „Parku Wodnym” była grupa czterolatków z jednego z łomżyńskich przedszkoli. Oni potraktowali to jako zabawę...

W nowej miejskiej sali zabaw znajduje się nieduży tor przeszkód ze zjeżdżalnią oraz basenem z piłkami. Obok jest niewielkie pomieszczenie ze stolikami i pufami w którym  można zorganizować np. urodziny dziecka.
- Już mamy pierwsze rezerwacje, choć dopiero teraz salę otwieramy – mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR. - Sala zabaw przeznaczona jest dla dzieci do lat 12, a jednocześnie może przebywać w niej do 25 osób.
- Sala pozwoli MOSiR uzyskać dodatkowe wpływy, bo wejście nie będzie bezpłatne za wyjątkiem jutra (piątek – dop. red.), gdy będzie dzień otwarty – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. „konstrukcja zabawowa” kosztowała 80 tysięcy złotych. Do tego dochodzi wyposażenie salki w stoliki i pufy.
- Salę zabaw zorganizowaliśmy tu, aby te pomieszczenia nie stały puste. Gastronomia w takim miejscu nie tylko w Łomży, ale i w innych obiektach w Polsce nie wychodzi – podkreśla dyr. Modzelewski. - Nie zakładamy, że będziemy konkurencją wobec innych tego typu placów zabaw działających w mieście. Staraliśmy się nie psuć rynku i ceny pod tym względem nie są konkurencyjne. Sala ma być przede wszystkim po to, aby rodzice przychodzący na basen z dzieckiem mogli je tu zostawić pod opieką pracownika, a sami skorzystać z naszej oferty na pływalni – dodaje.
Pod tym względem pewnym ograniczeniem jest to, że w sali zabaw bez opieki można pozostawić dzieci od 7-roku życia, a w stosunku do młodszych wymagana jest obecność rodzica czy opiekuna.

Sala zabaw MOSiR czynna jest od poniedziałku do piątku od 12. do 20., a w soboty, niedziele i święta od 10. do 20. Cennik też się różni w podobny sposób - od poniedziałku do czwartku jednorazowe wejście kosztuje 7 zł za godzinę i 12 zł za dwie godziny od dziecka, natomiast w weekend (piątek, sobotę, niedzielę) i święta 9 zł za godzinę i 14 zł za dwie godziny. Możliwe jest także wynajęcie sali zabaw na wyłączność za 120 zł na godzinę i 220 za dwie godziny i to niezależnie od pory i dnia tygodnia.


Foto:
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiRu
Foto: Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiRu i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Grzegorz Zawada, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Modzelewski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0