poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Karol Tylenda wiceprezesem ARiMR

Pochodzący z Nowego Szepietowa Podleśnego Karol Tylenda został jednym z trzech wiceprezesów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Działacz PiS wcześniej był m.in. członkiem zarządu województwa podlaskiego oraz zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Karol Tylenda - plakat wyborczy z jesiennych wyborów parlamentarnych. Tylenda był ostatnim kandydatem na liście PiS do Sejmu.
Karol Tylenda - plakat wyborczy z jesiennych wyborów parlamentarnych. Tylenda był ostatnim kandydatem na liście PiS do Sejmu.

Karol Tylenda ma 42 lata i jest absolwentem Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej na kierunku Eksploatacja Maszyn i Marketing Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Do polityki wchodził z list wyborczych Samoobrony RP. W 2002 roku uzyskał mandat radnego sejmiku województwa podlaskiego. Po tych wyborach został członkiem zarządu województwa. Z czasem coraz bardziej zbliżał się koalicyjnie do Prawa i Sprawiedliwości, a w kolejnych wyborach samorządowych w 2006 oraz w powtórzonych wyborach w 2007 był wybierany do sejmiku z list PiS.
Po zakończonej kadencji samorządu Tylenda usiłował dostać się do Sejmu będąc liderem listy Polska Jest Najważniejsza. Po rozwiązaniu partii współtworzył Polskę Razem Jarosława Gowina. Z jej rekomendacji znalazł się na listach wyborczych PiS w wyborach do Sejmiku w 2014 roku. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych z listy PiS – już jako członek tej partii - ponownie bezskutecznie kandydował do Sejmu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0