Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziadkowie są do kochania

Dziadkowie dają wnukom miłość bezwarunkową, pełną akceptację, budują świadomość przynależności do grupy i zakorzeniają w rodzinie - wylicza psycholog dr Magdalena Śniegulska z Uniwersytetu SWPS. „Dziadkowie są do kochania” - mówią dzieci.

Psycholog Magdalena Śniegulska podkreśla, że poza dawaniem miłości dziadkowie odgrywają rolę pomostu między teraźniejszością a przeszłością.
- Mogą opowiedzieć, jak to było dawniej, opowiedzieć, jak zachowywali się nasi rodzice, a więc tworzą pewną ciągłość - podkreśla. To - jak dodaje - jest bardzo istotne dla budowania tożsamości, pomaga odpowiedzieć na pytanie kim jestem albo kim na pewno nie jestem.
Na relacji wnuki-dziadkowie zyskują także oni sami. Dzięki wnukom babcia, dziadek mogą poczuć się użyteczni, potrzebni, występują także w roli mentorów czy ekspertów.
- To bardzo ważne doświadczenie, bo często też przychodzi w takim momencie, w którym ja tym ekspertem w różnych obszarach życia przestaję być, wycofuję się z pracy zawodowej, mam coraz mniej zadań do wykonania, które wiążą się z wykorzystaniem mojej pozycji, a tutaj w tej relacji z wnukiem tym ekspertem nadal jestem w bardzo wielu obszarach - dodaje psycholog.
A jak widzą to dzieci? Zgodnie podkreślały, że dziadkowie są mili, spokojni i na wszystko się zgadzają. Zapewniały, że z dziadkami lubią spędzać czas, rozmawiać, bawić się.
(źródło: www.kurier.pap.pl)

„Kocham Babcię, kocham Dziadka” - to tytuł wieczoru, który w Teatr Lalki i Aktora w Łomży mogą spędzić razem dziadkowie i wnuczęta. Wieczór jutro (w piątek 22 stycznia od godz. 17.00) wspólnie organizują aktorzy teatru i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów. W programie Spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia” sesja zdjęciowa z której fotki trafią na Facebook’a oraz pokaz jak zrobić własnoręcznie pacynkę i słodki poczęstunek. Z okazji święta bilety dla Babci i Dziadka gratis, a wnuczę płaci 15 złotych.

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży na świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza już dziś. Specjalny koncert przygotowało Studio wokalne Emdek z udziałem zaproszonych gości. Początek o 18. w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę