Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Uroczystości zakończenia II wojny światowej w Piątnicy

"Ten kto nie szanuje swojej przeszłości nie jest godzien teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" - słowa marszałka Józefa Piłsudskiego towarzyszyły tegorocznym obchodom rocznicy zakończenia II wojny światowej w Łomżyi Piątnicy. W niedzielę rano w miejscach Pamięci Narodowej złożono kwiaty. Przed południem w kościele parafialnym w Piątnicy odprawiona została Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej. Modlitwom przewodniczył biskup pomocniczy łomżyński Tadeusz Zawistowski, który w homilii podkreślił, że “tą modlitwą oddajemy hołd i cześć naszym żołnierzom, którzy za wolność, która stanowi warunek by godność człowieka była realizowana oddali życie”.


Biskup nawiązując do powiedzenia “Narody, które tracą pamięć giną” mówił, że dobrze, że w piątnickiej świątyni zebrało się tyle osób, i że tak dużo różnych środowisk – kombatantów, dzisiejszych żołnierzy, strażaków, przedstawicieli władz wszystkich szczebli, pocztów sztandarowych stanie przed obeliskiem upamiętniającym tych, którzy za wolność Ojczyzny oddali życie.

Po zakończeniu Mszy św. na skwerze przed kościołem odsłonięto pomnik żołnierzy 33 Pułku Piechoty. Obelisk wybudowany został we wrześniu 1961 roku w 22 rocznicę polskiego września. Jego twórcami byli oficerowie z jednostki wojskowej w Łomży major Stanisław Całka i kapitan Władysław Mackiewicz. Teraz po 44 latach obelisk przeniesiono w bardziej reprezentacyjne i godne miejsce i dopiero teraz po raz pierwszy został on poświęcony. Dokonał tego biskup Tadeusz Zawistowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę