Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ferie czas zaplanować

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Będzie śnieg i mróz, można iść na sanki i łyżwy lub jechać na narty do Rybna. Można też skorzystać z oferty przygotowanej przez łomżyńskie placówki kulturalne i oświatowe. Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na bezpłatne zajęcia artystyczne: muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne oraz na wielki bal maskowy i koncert „Gwiazdka z Nieba”. W Teatrze Lalki i Aktora będzie można słuchać baśni i obejrzeć spektakle dla młodszych i starszych, w oddziale dla dzieci i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej: czytać, grać w gry planszowe, rozwijać się ruchowo i plastycznie.

Ferie w Miejskim Domu Kultury DŚT są bezpłatne. Zajęcia teatralno-wokalne dla dzieci od 7 do 12 lat w 1. tygodniu od 25. do 29. stycznia w godz. od 10. do 14. prowadzą instruktorzy: Joanna Klama i Bernard Karwowski. Zajęcia muzyczno-taneczne 1. tygodnia w godz. 10. - 14. wezmą na siebie instruktorzy: Magdalena Sinoff i Marek Kisiel. Śpiewanie z dziećmi od 7 do 12 lat w 2. tygodniu od 1. do 4. lutego (poniedziałek - czwartek) w godz. 10. - 13. prowadzi Magdalena Sinoff . Na zajęcia plastyczne 25. i 26. stycznia (poniedziałek i wtorek) w godz. od 10. do 13. oraz 1. i 2. lutego w tych samych godzinach zaprasza do pracowni przy ul. Dmowskiego 2c instruktor Anna Bureś. Tajniki fotografii cyfrowej będzie można poznać 27. i 28. stycznia (środa i czwartek) od 10. do 13. oraz 3. i 4. lutego w tym samym czasie w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku( należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny lub telefon z funkcją robienia zdjęć). „Gwiazdka z nieba” 24. stycznia o godz. 19. to koncert Studia Wokalnego eMDeK z udziałem Macieja Miecznikowskiego w kościele Ojców Kapucynów. 28. stycznia od godz. 12. będą odbywały się eliminacje konkursu „Pokaż talent” w MDK przy ul. Wojska Polskiego 3, a koncert „Dzieci dzieciom” odbędzie się 29. stycznia o godz. 13. Karnawałowy bal maskowy, finał „Pokaż talent” i rozstrzygnięcie konkursu „Bałwan 2016” też zaplanowano w MDK DŚT na koniec ferii 5. lutego o godz. 17. (tel. do MDK-DŚT: 86 216 32 26).

„Ferie z teatrem” w Teatrze Lalki i Aktora to 8 dni, kiedy zespół zaprezentuje spektakle, które są tak dobrane, aby różne grupy wiekowe miały coś dla siebie. - Pragniemy, by widzowie mogli zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami i aranżacjami teatralnymi – zachęca dyrektor Jarosław Antoniuk. - Chcemy przybliżyć widzom teatr poetycki, nowoczesny, ale również zapewnić dobrą zabawę i dostarczyć niezapomnianych wzruszeń. Proponujemy pięć spektakli: „Tygrys Pietrek”, „Kominiarczyk”, „Baśń o rycerzu bez konia”, „Czerwony Kapturek” i „Magiczny sklep”. Atrakcją będzie czytanie przez aktorów baśni i bajek. Dzieci i młodzi, którzy odwiedzą teatr od 30. stycznia do 6. lutego wejdą na wieżę widokową, obejrzą wystawę lalek oraz miło spędzą czas w kawiarence teatralnej. Tradycja pokazuje, że na spektakle o godz. 12. chętnie bilety kupią wnukom dziadkowie.

Oddział dla Dzieci MBP przy ul. 3 Maja 6A zaprasza na spotkania pod hasłem  „Gry planszowe w bibliotece”. W programie: turnieje gier planszowych, warsztaty edukacyjno-artystyczne, „W środku zimy poznajemy Chiny” - wycieczka do Muzeum Północno-Mazowieckiego i czytanie fragmentów książek wybranych przez dzieci. Uczestnicy zajęć w godzinach 10. - 14. (młodsza grupa do godz. 12.) będą wykonywać lapbooki, bawić się edukacyjnie i ruchowo, przygotowywać przedstawienie „Rzepka”, tańczyć na balu i oglądać sztuki w teatrze. Filie MBP zapraszają w ferie od godz. 12. do 14: na Polną 16, Księżnej Anny 2 i Spółdzielczą 31, gdzie dzieci będą czytały, grały i brały udział w konkursach plastycznych. Szczęśliwcy spotkają strażaka i muzyka kapeli albo zostaną detektywem.

Darmowy kurs języka angielskiego w szkole językowej Linguo w czasie ferii odbywać się będzie nie tylko w placówce przy alei Piłsudskiego 95 w Łomży, ale również w Zambrowie oraz Ostrowi Mazowieckiej. Przewidziano 120 miejsc dla dzieci w trzech grupach: 4 - 5 lat, 6 - 9 lat i 10 - 12 lat. Wykwalifikowani lektorzy, zajęcia z native-speakerami, gry i zabawy, programy komputerowe czy tablice multimedialne to zachęta, aby szczegółów szukać na www.linguo.com.pl i w sekretariacie (tel. 600 708 201).

Na basenie przy Wyszyńskiego 15 MOSiR proponuje gry i zabawy dzieciom od lat 7 i młodzieży, m.in., wyławianie skarbów i dmuchany tor przeszkód. Koszt turnusu (poniedziałek – piątek) wynosi 65 zł. Opłatę i deklarację uczestnictwa składa się w kasie do soboty poprzedzającej tydzień feryjny (23. lub 30. stycznia). Deklaracje są w kasie Parku Wodnego i na str. mosir.lomza.pl. Na lodowisku przy Katyńskiej ferie na lodzie od godz. 11.50 do 12.40. Animatorzy poprowadzą zabawy, naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach. Koszt turnusu wynosi 20 zł, plus ew. 20 zł za wypożyczenie łyżew. Deklarację należy złożyć w kasie z opłatą do soboty przed danym tygodniem ferii (formularze w kasie lodowiska i na stronie MOSiR). Karta Dużej Rodziny daje 50 proc. rabatu na zajęcia feryjne. 

opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę