Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

„Agbakar” zbuduje nam blok przy Kamiennej

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać miejski blok socjalny przy ul. Kamiennej

PBI „Agbakar” z Łomży złożyło najkorzystniejszą ofertę w miejskim przetargu na budowę bloku socjalnego. Ta sama firma budowała biurowiec PPŁ przy ul. Sikorskiego. Teraz za postawienie bloku na miejskiej działce przy ul. Kamiennej firma zażądała 6 mln i 68 tys. zł. Była to najniższa z cen, a o zlecenie z miasta zabiegało 9 firm z Łomży i regionu. Na realizację bloku socjalnego miasto zyskało właśnie ponad 2 mln zł dotacji z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przesłał do radnych miasta wniosek o wprowadzenie do budżetu przyznanej dotacji na budowę bloku socjalnego. Miasto zyskało 2 mln 129 tys zł, ale w tym roku uda się wykorzystać niespełna 1,7 mln zł. Reszta przyznanych środków ma być wykorzystana w 2017 roku, bo blok przy ul. Kamiennej ma zostać zbudowany do końca sierpnia przyszłego roku.

Inwestycję na zlecenie miasta ma zrealizować Przedsiębiorstwo Budowlano Instalacyjne „Agbakar” inż. Maria J. Pakosińska – tak brzmi pełna nazwa firmy, której ofertę na budowę bloku przy ul. Kamiennej wybrało właśnie Urząd Miasta. Opiewała ona na 6 mln 86 tys. 768,72 zł. Była ona tylko o 100 tys. zł niższa od oferty złożonej przez inną łomżyńska firmę CB-D Mroczkowski, a miasto koszty budowy bloku szacowało na ok. 7 mln zł. 

Prace przy Kamiennej powinny ruszyć wczesną wiosną. Budynek będzie realizowany w technologii tradycyjnej, murowanej, z zastosowaniem elementów prefabrykowanych. Blok socjalny został zaprojektowany jako 4-klatkowy, 4-kondygnacyjny i całkowicie podpiwniczony. Przewidziano w nim 56 lokali mieszkalnych w tym 4 przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W piwnicach bloku będą komórki lokatorskie - po 1 na lokal mieszkalny, oraz suszarnia, pomieszczenie porządkowe i gospodarcze i pomieszczenia na wszelkiego rodzaju węzeł i instalacje.  Wejścia do nowego bloku znajdować się będą od strony północnowschodniej. Dojścia będą możliwe chodnikami od ulic: Rubinowej i Kamiennej. Zbudowany będzie także dojazd do projektowanego parkingu przy budynku od ulicy Kamiennej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę