środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Senator z partii, albo od „wyborcy”

Jeden komitet ze Starego Rakowa koło Małego Płocka, jeden z Suwałk i aż 6. komitetów z siedzibami w Warszawie ma prawo zgłaszania kandydatów w uzupełniających wyborach do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. PKW przyjęła zawiadomienia wszystkich komitetów, które zgłosiły chęć uczestniczenia w senackich wyborach. Aby zarejestrować kandydata na senatora do wtorku muszą one uzbierać podpisami popierających ich kandydatów co najmniej dwóch tysięcy wyborców na stałe mieszkających w okręgu. Sam kandydat nie musi tu mieszkań.

Wykaz złożonych zawiadomień do PKW o utworzeniu komitetu wyborczego w związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim
Wykaz złożonych zawiadomień do PKW o utworzeniu komitetu wyborczego w związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim

Przyjęte przez PKW zawiadomienia od komitetów z Warszawy dotyczą partii politycznych: Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska, Nowoczesna Ryszarda Petru, Samoobrona, i KORWiN. Zgłosiły sie też dwa komitety „wyborcy”. Pierwszy z nich nosi nazwę „Szary Obywatel” i siedzibę ma w Starym Rakowie koło Małego Płocka. Pełnomocnikiem wyborczym tego komitetu jest Sławomir Gromadzki. Drugi komitet wyborcy pochodzi z Suwałk i w nazwie wskazuje, kto będzie jego kandydatem na senatora - „Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu” z Suwałk.

Przypomnijmy wybory do Senatu są konieczne po tym, gdy wybranych w październiku „naszym” senatorem Bohdan Paszkowski (PiS) z Białegostoku został wojewodą podlaskim i musiał zrezygnować z tego mandatu. Nowe głosowanie prezydent zarządził na niedzielę 6 marca. Do urn pójść mają wówczas mieszkańcy miasta Łomży i Suwałki oraz powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, sejneńskiego, suwalskiego i zambrowskiego. Koszt ponownych wyborów „naszego” senatora szacowany jest na około milion złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0