Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Doradcy podatkowi czekają na młodych przedsiębiorców

- Naszym celem jest pomóc nieodpłatnie osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą w wyborze odpowiedniej dla nich formy opodatkowania – mówi Artur Kamieniecki, przewodniczący Podlaskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Białymstoku, którego specjaliści będą spotykali się co dwa tygodnie z wkraczającymi na ścieżkę biznesu w Łomży. - Nie jest naszą intencją doradzanie w zakresie prowadzenia rozpoczętej działalności gospodarczej, ponieważ taka informacja jest odpłatna. A młodym przedsiębiorcom doradzamy społecznie, bez wynagrodzenia.

- Na pierwszym dyżurze w punkcie informacyjnym tydzień temu zjawiło się pięć osób, w wieku mniej więcej 30 – 40 lat – uchyla rąbka tajemnicy Kazimierz Czartoryski, doświadczony doradca podatkowy z Łomży. - Nas, doradców obowiązuje dochowanie tajemnicy na temat informacji, jakie uzyskujemy od klienta. Nie możemy opowiadać nawet o tym, jakiego rodzaju działalność zamierza rozpocząć człowiek, który nam zaufał, aby za chwilę nie było dziesięciu robiących mu konkurencję.
Ze spotkania w punkcie informacyjnym łomżyńskiego ratusza próbujący sił przedsiębiorcy mogą skorzystać we wtorek, 19. stycznia do godziny 13. i w piątek, 22. stycznia w godz. 9. - 13. W lutym będą to druga i czwarta środa: 10. i 24. w tych samych godzinach.
- Jak uniknąć podatków, nie odpowiadamy – precyzuje z uśmiechem przewodniczący POKIDP Artur Kamieniecki. - Natomiast chętnie zastanowimy się, jaką formę opodatkowania na początku działalności gospodarczej najlepiej wybrać. Czasem lepsza jest książka przychodów i rozchodów, a czasem lepszy ryczałt. Czy być płatnikiem VAT, czy nie, to zależy, czym konkretny przedsiębiorca będzie się zajmował. O tym, że jest zapotrzebowanie na doradztwo podatkowe, widać przy okienku ewidencji działalności gospodarczej, kiedy pojawiają się wątpliwości, co wpisać w formularzach.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę