Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Cena doradcy

Główne zdjęcie
Asystent medialny Grzegorz Zawada i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas przekazania samochodu policji.

Asystent medialny prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, zarabia w ratuszu miesięcznie 3600 zł brutto – podano w odpowiedzi na nasze pytania sprzed dwóch tygodniu. Wówczas to oficjalnie ogłoszono, że prezydent powołał nowego asystenta, którego zadaniem jest „promowanie i dbanie o publiczny wizerunek prezydenta”.

Asystent to stanowisko bez konkursu. Prezydent zgodnie z prawem w ten sposób może powoływać 5 doradców i asystentów. Po wygraniu wyborów przed rokiem Mariusz Chrzanowski zapowiadał, że w przeciwieństwie do poprzednika, takich etatów nie będzie nadużywał. Mówił, że będzie miał tylko jednego, może dwóch doradców. I szybko na stanowisko doradcy powoła szefa swego sztabu wyborczego Mariusza Giełguta. Od 14 stycznia do 31 marca 2015 roku na stanowisku asystent prezydenta zatrudniony był obecny poseł Kazimierz Gwiazdowski (PiS). Gdy został wiceprezesem nowej miejskiej spółki śmieciowej, w ratuszu pojawił się drugi prezydencki doradca dr Adam Miara z PWSIiP. Zatrudniony jest od 1 kwietnia na pół etatu doradcy. Od początku tego roku do  grona prezydenckich współpracowników opłacanych z kasy miasta dołączył Grzegorz Zawada, który objął posadę asystenta – jak to określono „medialnego” - prezydenta, bo głównym jego zadaniem ma być „promowanie i dbanie o publiczny wizerunek” pryncypała. Różnica pomiędzy doradcą a asystentem jest przede wszystkim w cenie. Asystent medialny prezydenta miesięcznie ma zarabiać 3600 zł brutto. Gdy prezydent na swego doradcę powoływał Mariusza Giełguta wówczas przekazywano, że jego miesięczne wynagrodzenie będzie wynosiło 6 tys. 5 zł brutto.

W sumie, jak podaje Łukasz Czech z ratusza, w 2015 roku koszt wynagrodzeń asystentów i doradców prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego wyniósł 117 tysięcy 86 złotych. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę